PS5, Yeni Güncellemeleri Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

blank
PS5, Yeni Güncellemeleri Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

İçerik: PS5, Yeni Güncellemeleri Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

PS5, Yeni Güncellemeleri Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor:

Sony, kullanıcıların parti sohbetlerini kişiselleştirmeleri için yeni özellikler sunan ikinci PlayStation 5 sistem yazılımı betasını bugün piyasaya sürmeye hazırlanıyor. PlayStation 5 sahipleri nihayet “Hey PlayStation” ile başlayan sesli komutları kullanabilecek ve ayrıca mono ses ve genişletilmiş ekran okuyucu dil desteği gibi yeni erişilebilirlik özelliklerini kullanabilecek. Şirket ayrıca PlayStation 5 ve PlayStation 4 konsollarındaki gruplar için Open Party desteğini test etmeye başlayacak. Belirli bölgelerdeki oyuncular, bu yıl içinde çıkacak resmi sürümden önce PS5 ve PS4 için beta yazılımını test etmek için beta programına kaydolabilecekler.

Şirket, bir blog yazısında, beta kanalında test ettikten sonra bu yıl PlayStation 5 ve PlayStation 4 konsolları için Açık ve Kapalı partiler için destek eklediğini açıkladı. Bir Açık Parti başlatmak, oyuncunun arkadaşlarının herhangi bir parti üyesinin arkadaşlarıyla birlikte davetsiz olarak görmesine ve katılmasına izin verecek. Ancak, bir Açık Partiye katılmak için tüm oyuncuların sistem yazılımının beta sürümünde olması gerekecek. Bu arada, Sony’ye göre, Kapalı Taraflar katılmak için davetiye gerektirecek.

Sony’nin PS5 sistem yazılımının en son betasının bir parçası olarak, ABD ve Birleşik Krallık’taki oyuncular, oyunları ve uygulamaları hızlı bir şekilde bulmak ve açmak için sesli komutların önizlemesini test edebilecek. Şirkete göre medya oynatma da sesli komutlarla kontrol edilebiliyor. Oyuncular Sesli Komut (Önizleme) ayarını etkinleştirebilir ve PlayStation 5’lerinde sesli komutları kullanmaya başlamak için “Hey PlayStation” diyebilir. Bu özellik yalnızca İngilizce dil ayarıyla çalışacak.

Sony’nin PlayStation 5 Game Base’i de yaklaşan beta sürümünün bir parçası olarak iyileştirmeler aldı ve oyuncular artık Arkadaşlar, Partiler ve Mesajlar olmak üzere üç bölüme erişebilecek. Kullanıcı arayüzü ayrıca türe göre filtreleme yeteneği, ana ekranda 14 oyun ve uygulamaya kadar destek ve “Evde Tut” ile ana ekranda beş adede kadar oyun ve uygulamayı sabitleme seçeneği gibi iyileştirmeler aldı.

Rusça, Arapça, Felemenkçe, Brezilya Portekizcesi, Lehçe ve Korece olmak üzere altı yeni Ekran Okuyucu dili desteği de dahil olmak üzere PS5 sahiplerine erişilebilirlik iyileştirmeleri geliyor ve desteklenen toplam dil sayısı 15’e çıkıyor. Tek taraflı işitme kaybı olan oyuncular da Sony’ye göre stereo veya 3D ses yerine kulaklıklarında mono sesi etkinleştirebilecekler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: PS5, Yeni Güncellemeleri Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör