Apple VR/AR Kulaklıkları İçin ‘RealityOS’ Kullanacak

blank
Apple VR/AR Kulaklıkları İçin 'RealityOS' Kullanacak

İçerik: Apple VR/AR Kulaklıkları İçin ‘RealityOS’ Kullanacak

Apple VR/AR Kulaklıkları İçin ‘RealityOS’ Kullanacak. Apple’ın söylentilere göre sanal veya artırılmış gerçeklik kulaklığına güç veren işletim sisteminin realiteOS olarak adlandırılabileceğini bildirildi. Terim, son GitHub açık kaynak kodunda ve App Store yükleme günlüklerinde birden fazla kaynak tarafından tespit edildi.

iOS geliştiricisi Rens Verhoeven, “Apple’ın realiteOS’unun App Store yükleme günlüklerinde ne işi var” diye tweet attı. Başka bir tanınmış geliştirici Steve Troughton-Smith, “Bu, en azından [realityOS] 1) kendi işletim sistemi ve ikili dosyalarına sahip olduğunu ve 2) bir realiteOS simülatörüne sahip olduğunu doğruluyor” dedi.

Böyle bir işletim sisteminin varlığı ilk olarak 2017’de Bloomberg’den Mark Gurman tarafından rOS olarak bildirildi ve Apple’da dahili olarak “Oak” olarak bilindiği bildiriliyor. Apple’ın iOS, macOS, iPadOS, tvOS ve watchOS işletim sistemlerinin adları göz önüne alındığında, “OS” terminolojisi mantıklı olacaktır.

Apple’ın AR/VR kulaklıkları geliştirdiği yıllardır konuşuluyor. Apple, 2017 yılında VR şirketi VRvana’yı satın alarak teknolojiyi takip ettiğini öne sürdü. The Information 2019’da, 2022’de AR gözlükleriyle birlikte karma bir AR/VR başlığının geleceğini bildirdi.

Ancak Bloomberg’den gelen en son söylenti, kulaklığın aşırı ısınma gibi geliştirme sorunları nedeniyle 2023 yılına kadar erteleneceğini gösteriyor. Analist Ming-chi Kuo’ya göre, bir M1 Mac ile eşit düzeyde bilgi işlem gücü sunacakları ve bağlamaya gerek kalmadan bağımsız olabilecekleri bildiriliyor.

Referanslar gerçekse, geliştiricilerin işletim sistemine eriştiğini veya erişeceğini önerebilirler. Troughton-Smith’in uyardığı gibi, bununla birlikte, “birinin sahte bir hesaptan çekme talebinin bir kalıntısı da olabilirler” – bu nedenle sızıntıyı uygun bir şüphecilik dozuyla ele alın.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple VR/AR Kulaklıkları İçin ‘RealityOS’ Kullanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör