Microsoft, Call of Duty’i PlayStation’da Tutma Sözü Verdi

blank
Microsoft, Call of Duty'i PlayStation'da Tutma Sözü Verdi

İçerik: Microsoft, Call of Duty’i PlayStation’da Tutma Sözü Verdi

Microsoft, Call of Duty’i PlayStation’da Tutma Sözü Verdi. Microsoft’un 68,7 milyar dolarlık Activision Blizzard’ı satın almasının PlayStation’daki bu franchise’ın geleceği için ne anlama geldiği konusunda endişelenen Call of Duty hayranları rahat nefes alabilir. Bu seri ve diğer popüler Activision Blizzard oyunları, Sony’nin yayıncıyla olan mevcut sözleşmeleri sona erdikten sonra bile Xbox’a özel olmayacak.

Microsoft başkanı Brad Smith bir blog yazısında, “Microsoft, Call of Duty ve diğer popüler Activision Blizzard oyunlarını Activision ile mevcut herhangi bir anlaşmanın süresi boyunca PlayStation’da kullanıma sunmaya devam edecek” dedi. “Sony hayranlarının sevdikleri oyunların keyfini çıkarmaya devam edebilmeleri için bunları mevcut anlaşmanın ötesinde ve gelecekte PlayStation’da da kullanıma sunacağımız konusunda Sony’ye söz verdik. Nintendo’nun başarılı platformunu desteklemek için benzer adımlar atmakla da ilgileniyoruz. . Bunun sektör, oyuncular ve işimiz için doğru olduğuna inanıyoruz.”

Bloomberg’e göre Sony, sonraki iki Call of Duty oyununu ve Warzone’un devamını PlayStation’a getirmek için gişe rekorları kıran birleşme duyurulmadan önce Activision Blizzard ile bir anlaşma yaptı. Şimdiye kadar, sonraki Call of Duty oyunlarının PlayStation’da mı çıkacağı yoksa Microsoft’un bunları yalnızca Xbox ve PC’de mi tutmayı planladığı belli değildi.

Smith, duyuruyu Microsoft’un Windows ve gelecekteki oyun pazarları için oyunlar için oluşturduğu bir dizi Açık Uygulama Mağazası İlkesini açıklarken yaptı. Şirketin Activision Blizzard anlaşması için düzenleyici onay istediği ve hükümetler “uygulama pazarlarında ve ötesinde rekabeti teşvik etmek için yeni yasalarla ilerlerken” önlemleri getirdiğini yazdı. Düzenleyicilerin ve halkın bir şirket olarak bunu bilmesini istiyoruz. , Microsoft bu yeni yasalara uyum sağlamayı taahhüt ediyor ve bu ilkelerle bunu yapmak için hareket ediyoruz.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Call of Duty’i PlayStation’da Tutma Sözü Verdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör