SpaceX, Tonga’nın İnternetini Geri Yüklemeyi Hedefliyor

blank
SpaceX, Tonga'nın İnternetini Geri Yüklemeyi Hedefliyor

İçerik: SpaceX, Tonga’nın İnternetini Geri Yüklemeyi Hedefliyor

SpaceX, Tonga’nın İnternetini Geri Yüklemeyi Hedefliyor. Tonga, 15 Ocak’taki yanardağ patlamasının ardından tekrar çevrimiçi olmak için mücadele ediyor ve SpaceX biraz yardım sunabilir.

The Wall Street Journal’a göre, Fiji iletişim bakanı Aiyaz Sayed-Khaiyum, SpaceX’in Starlink uydu geniş bant hizmetini kullanarak Tonga’yı yeniden bağlamak istediğini anlıyor. Yetkili, şirketin Fiji’de internet köprüsü görevi görecek bir istasyon inşa eden bir ekibi olduğunu söyledi.

SpaceX’ten yorum istedik. Tongalıların ne tür bir hizmet bekleyebilecekleri net değil, ancak Fiji veya Tonga’daki bağlantı şirket için yeni olurdu.

Starlink’in herkese açık betası bu yazı itibariyle yalnızca 25 ülkede mevcuttur ve aktif hizmete sahip en yakın komşuları Avustralya ve Yeni Zelanda’dır. Hizmette yaklaşık 1.800 uydu var, ancak SpaceX kapsama alanını doldurmaya çalışırken daha fazlası yolda.

Bunun gibi bir yeniden bağlanma çabası göründüğünden daha karmaşık olabilir. Tonga, Kacific’e Ocak ayı sonlarında ülkeye uydu internet hizmeti sağlama yetkisi vererek uzun süredir devam eden bir anlaşmazlığı sona erdirdi. Bunun SpaceX’in planlarını nasıl etkileyeceği belli değil, ancak rekabeti açıkça artıracağı açık.

Aynı zamanda, Pasifik ulusunun hala genellikle internet hizmeti sağlayan denizaltı kablosuna erişimi yok ve bu erişimi haftalarca yeniden kazanması beklenmiyor. Hızlı bir şekilde iyileşmek istiyorsa ek yardım davet etmekten başka seçeneği olmayabilir ve SpaceX’in katılımı Tonga’ya gelecekteki aksaklıklar için yararlı bir yedek verebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX, Tonga’nın İnternetini Geri Yüklemeyi Hedefliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör