Tesla, Arızalı 578.000’den Fazla Aracını Geri Çağırdı

blank
Tesla, Arızalı 578.000'den Fazla Aracını Geri Çağırdı

İçerik: Tesla, Arızalı 578.000’den Fazla Aracını Geri Çağırdı

Tesla, Arızalı 578.000’den Fazla Aracını Geri Çağırdı. Tesla, teknik bir sorun nedeniyle yüz binlerce aracı bir kez daha geri çağırıyor. EV üreticisi Boombox özelliğinin Yaya Uyarı Sistemi seslerini aşabileceği endişesiyle 578.607 Model 3, S, X ve Y aracını geri çağırdı.

Araç hareket halindeyken harici ses çalma yeteneği, EV’ler ve hibrit araçlar 18,6 MPH’nin altındaki hızlarda hareket ederken açıkça duyulabilir bir ses gerektiren federal bir güvenlik kuralını ihlal ediyor.

Bazı geri çağırmalarda olduğu gibi, şirket sorunu ücretsiz bir kablosuz güncelleme ile çözecek. Tesla, arabalar park halinde değilken yama Boombox’ı devre dışı bırakacağını söyledi.

Şirket, güncelleme için bir zaman çerçevesi vermedi, ancak 2017 ve daha yeni Model 3 sedanların yanı sıra 2020 ve daha yeni Model S, X ve Y araçlarını etkileyeceğini belirtti.

Tesla yorum yapmak için müsait değildi. Şirket, iletişim ekibini yıllar önce dağıttı.

Bu son bildirim, Tesla’nın iki hafta içinde duyurulan dördüncü geri çağrısını temsil ediyor. Bir emniyet kemeri zili arızasının yanı sıra, marka yakın zamanda Full Self Driving kusurları ve yavaş ısıtma sistemleri hakkında geri çağırma yayınladı.

Tesla, tüm bu sorunları yazılım aracılığıyla çözüyor, ancak kırılgan arka görüş kamerası sistemleri ve gevşek trim gibi fiziksel kusurlar için geçen yıl geri çağırmaların ardından geldiler. 2021’in başından bu yana 15 kez geri çağırma oldu. Sorunlar genellikle önemsizdi, ancak yine de daha geniş kalite endişelerini körüklediler.

Bu son geri çağırma aynı zamanda Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nin daha agresif incelemesini de yansıtıyor.

Ajans, acil durum araçlarıyla bir dizi çarpışmadan sonra Otopilot işlevlerini araştırmaya başladı ve Tesla, Passenger Play özelliğinin araştırılmasına, hareket halindeyken video oyunlarını devre dışı bırakarak yanıt verdi. NHTSA, özellikle otomotiv dünyasında nispeten yeni olan yazılım odaklı özellikler için Tesla’yı kontrol altında tutmaya kararlı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Arızalı 578.000’den Fazla Aracını Geri Çağırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör