Apple iOS-MacOS Güncellemeleri, Büyük Bir Web Güvenliğini Sağlıyor

İçerik: Apple iOS-MacOS Güncellemeleri, Büyük Bir Web Güvenliğini Sağlıyor

Apple iOS-MacOS Güncellemeleri, Büyük Bir Web Güvenliğini Sağlıyor. En güncel yazılım güvenliğine değer veriyorsanız, Apple cihazlarınızı yakında güncellemek isteyeceksiniz. 9to5Mac, Apple’ın önemli bir WebKit güvenlik açığını düzelten iOS 15.3.1, iPadOS 15.3.1, macOS Monterey 12.2.1 ve watchOS 8.4.2 güncellemelerini yayınladığını belirtiyor. ,

Özel olarak hazırlanmış web siteleri, cihazınızda rastgele kod çalıştırmak için “ücretsiz olduktan sonra kullan” hatasından (yani, kullanım için serbest bırakıldıktan sonra belleğe başvuruda bulunur) yararlanabilir. Bu da teorik bir alıştırma değil – Apple, bir yama hazır olmadan önce güvenlik açığından “aktif olarak yararlanıldığına” dair en az bir rapor olduğunu söyledi.

9to5, M1 tabanlı Mac’lere sahip kullanıcıların da aksaklığı fark ettiğini söylese de, macOS yükseltmesi Intel tabanlı MacBook’lar için bir pil boşaltma sorununu da gideriyor. Bu arada yeni iOS sürümünü yükleyin ve yanıt vermeyen Braille ekranlarıyla ilgili bir sorunu çözmelidir.

Bu, bir çekirdek kusurunun yanı sıra tarayıcı geçmişinizi ve Google hesap bilgilerinizi sızdırabilecek bir Safari hatası da dahil olmak üzere, Apple’ın 2022’de yamaladığı üçüncü vahşi istismardır. Heyecan verici yükseltmeler olmasa da, Apple’ın olası saldırganlara ayak uydurmaya kararlı olduğunu ve ilk etapta başa çıkması gereken daha fazla tehdit olduğunu öne sürüyorlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple iOS-MacOS Güncellemeleri, Büyük Bir Web Güvenliğini Sağlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör