MG’nin Hedefi İngiliz Otomobil Markaları Arasında Lider Olmak

blank
MG'nin Hedefi İngiliz Otomobil Markaları Arasında Lider Olmak

İçerik: MG’nin Hedefi İngiliz Otomobil Markaları Arasında Lider Olmak

Bir Doğan Holding iştiraki olan Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen MG, geçtiğimiz yıl en erişilebilir elektrikli araç olma vaadiyle ülkemize giriş yaptı. Mayıs ayında %100 elektrikli ZS modelini tanıtan marka, hem elektrikli hem de benzinli motorların kullanıldığı ‘plug-in hybrid’ EHS’yi bu kez yılın son çeyreğinde tanıttı.

Doğan Trend Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin, ülkemizde ilk yılını başarıyla tamamlayan İngiliz menşeili MG otomobil markasının portföylerinde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayarak; “MG’nin elektrikli otomobil konusundaki iddiası, sürdürülebilir mobilite vizyonumuzla tamamen örtüşüyor. %100 elektrikli otomobilden e-motosiklete, e-bisikletten e-scooter’a kadar geniş bir elektrikli ürün yelpazesini aynı satış noktalarında tek çatı altında buluşturan ilk otomotiv şirketi olurken, yeni otomobillerimizi de aynı çatı altında buluşturduk. MG Electric markası altında pazarlanan pazar Türk tüketicisini memnun etti. Arkamızda Doğan Grubu güvencesi ile kısa sürede Avrupa’nın en iyi çıkış yapan ülkelerinden biri olmayı başardık. Avrupa’da 400 ülkede 15 noktada satılan MG’nin elektrikli araçlarının en yüksek paya sahip ülkesinin Türkiye olması bizi mutlu etti ve sonuçlar açıklandığında gurur duyduk. ZS EV modelimiz yılın ikinci yarısında yollara çıkmasına rağmen elektrikli modeller arasında ilk 5’e girmeyi başardı ve son 6 aya baktığımızda satışta olmasına rağmen ilk 5’e girmeyi başardı. En çok tercih edilen 3 elektrikli model. Elektrikli modellerimizle ülkemize ilk adımı attık. Yeni yılda hedefimiz İngiliz menşeili otomobil markalarının Türkiye’deki lideri olmak” dedi.

1924 yılında İngiltere’de kurulan köklü İngiliz otomobil markası MG (Morris Garages), 2019 yılı itibariyle MG Electric markasıyla Avrupa’ya iddialı bir dönüş yaptı. Marka, Covid19’un zorlu etkilerine rağmen 15 ülkede müşterileriyle buluşmayı başardı. kısa sürede 400 MG deneyim puanı ile. 2021 yılının başında Doğan Trend Otomotiv Türkiye distribütörü oldu ve %100 elektrikli ZS EV modeli ile ülke lansmanını yaptı.

ZS EV’nin elektrikli otomobiller arasındaki başarısının ardından ikinci model olarak plug-in hybrid modeli EHS’yi piyasaya sürdü. Elektrikli ve benzinli olmak üzere iki motoru bulunan EHS modeli, daha ülkeye ulaşmadan Kasım ayında satılmış ve kamuoyunda “gemide satılan model” olarak anılmıştı.

Haziran ayı itibarıyla yollara çıkan MG ZS EV’ler ülkemizde şu ana kadar yaklaşık 2 milyon km yol kat etti. Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin, “Otomobillerimiz kullanıcılarına çarpıcı bir ekonomik sürüş sunarken, sürdürülebilirliğe çok önemli bir katkı sağladı. Sadece 6 ayda satılan araçların 320 ton karbon salınımını engellediğini hesaplıyoruz. Üstelik bu araçlar onlarca yıl trafikte kalacak ve bu faydayı sağlamaya devam edecek! Ülkemize ve dünyaya yaptığımız somut katkıyı gördüğümüzde çok mutlu oluyoruz. Elektrikli ZS modelimiz gibi bir benzinli otomobilin kilometre başına ortalama 150 gram karbon saldığını biliyoruz. Bu rakam 15 km’de 100 kilograma, ortalama 3 bin km kullanım ile yılda 20 tona ulaşıyor! İnanması zor, ama gerçekten bu kadar basit. Her elektrikli SUV sahibi yılda 3 ton karbon tasarrufu sağlıyor. Dünyanın elektrikli araçlara hızla yönelmesinin nedeni bu” dedi.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Hatay ve Bodrum’daki temsilcilik noktalarındaki yatırımlarını tamamlayan MG’nin Avrupa ülkelerine göre daha iyi bir pazar payı elde etmesinin nedenini değerlendiren Dağtekin, marka ülkeye elektrikli bir modelle giriş yaptı. Kazanılan müşterilerin güvenini kazanmanın teknik özelliklerinin ve marka değerinin yeterli olmayacağını biliyorduk. Lansman öncesi yaptığımız pazar araştırmasında bu konuya odaklanmamız gerektiğini gördük. MG Value Guard bu ihtiyaçtan doğdu ve başarımızın anahtarlarından biri oldu.”

MG müşterilerinin tercihlerindeki en önemli etkenlerden biri sunduğu sağlamlık ve güvenilirliktir. Bu konuyla ilgili olarak MG Marka Müdürü Sinan Erbil, “Mevcut NCAP testlerinden 5 yıldız almak çok zor olsa da sadece çarpışmalardan iyi not almak yeterli değil, aynı zamanda aracın en yüksek puana sahip olması gerekiyor. çarpışmaları önleyen gelişmiş elektronik sürüş yardım sistemleri. MG ise Gelişmiş Sürücü Destek Sistemlerine sahip araçlarıyla %5 elektrikli B-SUV segmentinde NCAP’den 100 yıldız tam puan alan ilk araç oldu ve tüm dünyada haber konusu oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: MG’nin Hedefi İngiliz Otomobil Markaları Arasında Lider Olmak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör