Pirelli’den Yeni Alfa Romeo Tonale için P Zero Lastikleri

blank
Pirelli'den Yeni Alfa Romeo Tonale için P Zero Lastikleri

İçerik: Pirelli’den Yeni Alfa Romeo Tonale için P Zero Lastikleri

Pirelli’den Yeni Alfa Romeo Tonale için P Zero Lastikleri. İtalyan markasının ilk seri üretim elektrikli otomobili olan yeni Alfa Romeo Tonale için özel Pirelli P Zero lastikleri geliştirildi. 235/40R20 96V XL boyutunda P Zero, Tonale’nin Hybrid, Rechargeable Hybrid Q4 ve dizel dahil olmak üzere çeşitli versiyonlarının orijinal ekipmanı olarak seçildi.

Yeni Alfa Romeo Tonale için geliştirilen P Zero lastikleri, otomobilin sportif özelliklerine ve kuru ve ıslak zemindeki güvenli performansına odaklandı. Pirelli’nin ‘Perfect Match’ stratejisi ile hedeflediği gibi, lastikler ve araç arasında sinerji yaratılması hedefleniyor. P Zero lastiğinin yan duvarındaki AR işareti, lastiklerin özel olarak Tonale için geliştirildiğini de gösterir.

Milano merkezli iki marka, Alfa Romeo Tonale için özel Pirelli P Zero lastikleri geliştirirken, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen ilk Tonale konsept otomobilinden başlayarak birlikte çalıştı. Lastiğin geliştirme ve üretim sürecinde çeşitli analizler yapıldı.

Ayrıca Pirelli’nin gelişim stratejisinin merkezinde yer alan sanal analiz ve geliştirme çalışmaları da gerçekleştirilmiştir. Stellantis’in Balocco ve Pirelli’nin Vizzola Ticino pistlerinde performans doğrulama testleri ile süreçler tamamlandı. Sonuç, Milano’daki Ar-Ge merkezinde tasarlanan ve grubun en gelişmiş üretim tesislerinden biri olan Settimo Torinese fabrikasında üretilen çok yönlü bir İtalyan lastiği oldu.

Pirelli ve Alfa Romeo arasındaki bu son işbirliği, iki şirket arasındaki neredeyse bir asırdır süren ilişkide yeni bir bölümü temsil ediyor. Bu bağ, otomobiller ve ilk yarışlardan beri devam ediyor. Öyle ki 1925 yılında Antonio Ascari, Giuseppe Campari ve Gastone Brilli Peri gibi pilotlar ilk Dünya Otomobil Şampiyonası’nda yarıştı. kazanAlfa Romeo GT Tipo P2, Pirelli Superflex Cord lastikleriyle donatıldı. Performans tutkusu ve sportif ruh, Pirelli ve Alfa Romeo’yu hem pistte hem de yolda bir araya getirmeye devam ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pirelli’den Yeni Alfa Romeo Tonale için P Zero Lastikleri

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör