Toyota, Elektrikli Araç Üretimine 90 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

blank
Toyota, Elektrikli Araç Üretimine 90 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

İçerik: Toyota, Elektrikli Araç Üretimine 90 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Toyota, Elektrikli Araç Üretimine 90 Milyon Dolar Yatırım Yaptı. Otomobil üreticisi ayrıca Kuzey Carolina’da 1,29 milyar dolarlık bir pil tesisi inşa ediyor. Toyota, ABD’de elektrikli araç üretimine daha fazla para harcıyor. Otomobil üreticisi, Batı Virginia’daki fabrikasına 240 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını açıkladıktan sadece birkaç ay sonra, tesise 73 milyon dolar daha pompalıyor.

Şirket, bunun hibrit transaks üretim kapasitesini yılda 600.000 adede çıkaracağını söylüyor. Fabrikadaki işçiler ayrıca elektrik motorlarının üretimini desteklemek için yılda yaklaşık 120.000 arka motor statoru yapmaya başlayacak. Tesis şu anda yılda 1 milyon şanzıman ve motor üretim hattından çıkarabilir. Son yatırımın ardından Toyota, tesise 2 milyar doların üzerinde yatırım yapmış olacak.

Bu arada, ayrı bir 17 milyon dolarlık yatırım Toyota’nın Tennessee fabrikasının yılda yaklaşık 300.000 daha fazla hibrit transaks kasası ve muhafazası üretmesini sağlayacak (mevcut kapasite yaklaşık 1 milyon). Fabrika çalışanları ayrıca yılda yaklaşık 1.8 milyon motor bloğu üretiyor. Şirket, bu parçaların Kuzey Amerika’da monte ettiği tüm Toyota ve Lexus EV’ler için gerekli olduğunu söylüyor. Bu, otomobil üreticisinin şimdiye kadar tesise yaptığı toplam yatırımı 389 milyon dolara getiriyor.

Toyota, 2025 yılına kadar Lexus araçlarının yanı sıra tüm ürün yelpazesinde elektrikli seçenekler sunma ve 2030 yılına kadar 30 EV modelini piyasaya sürme görevinde. EV üretimine daha fazla yatırım yapmak, bu hedeflere ulaşmasına yardımcı olacaktır. Artan EV pil üretimi de önemlidir ve şirket kısa süre önce Kuzey Carolina’da 1,29 milyar dolarlık bir pil tesisi kurmayı planladığını duyurdu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, Elektrikli Araç Üretimine 90 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör