Toyota ve Fukuoka, Hidrojen Topluluğu İçin Anlaşmaya Vardı

blank
Toyota ve Fukuoka, Hidrojen Topluluğu İçin Anlaşmaya Vardı

İçerik: Toyota ve Fukuoka, Hidrojen Topluluğu İçin Anlaşmaya Vardı

Toyota ve Fukuoka, Hidrojen Topluluğu İçin Anlaşmaya Vardı. Toyota ve Fukuoka şehir yönetimi, hidrojen toplumunun daha erken gerçekleşmesini amaçlayan bir ortaklık anlaşması imzaladı. Bu anlaşma kapsamında Toyota ve Fukuoka, ticari projelerde CJPT teknolojileriyle yakın çalışarak hedeflere ulaşmak için geniş ortak girişimlerde bulunacak. İlk adım olarak yakıt hücreli araçların kullanımına yönelik görüşmelere başlandı.

Ancak Fukuoka, hidrojen enerjisinin potansiyel kullanımına odaklandı ve Hidrojen Lider Şehir Projesi’ni başlattı. Proje kapsamında şehir, evsel atık sudan hidrojen üretip yakıt hücreli araçlara tedarik etmek için dünyanın ilk girişimini başlattı. Aynı zamanda, yakıt hücresi teknolojileriyle donatılmış kamyon ve motosikletlerin çeşitli testlerini yapan Japonya’daki ilk şehirdi.

Toyota, hidrojeni karbon nötrlüğü elde etmek için umut verici bir enerji biçimi olarak görüyor. Mirai, hidrojen toplumu olmak için hidrojenle çalışan araçların geliştirilmesi, CJPT işbirliği ile hidrojenle çalışan ticari araçların üretimi, yakıt satışı gibi çalışmaları yürüterek otomotiv endüstrisinin ötesine geçen kapsamlı iş birlikleri gerçekleştiriyor.

Fukuoka ve Toyota, hidrojeni şehir sakinleri için yaygın hale getirmek ve pratik kullanımını teşvik etmek için çok sayıda görüşme yaptı. Hidrojen alanındaki ilk işbirliği, Kasım 2012’de Super Taikyu Serisinin son yarışında gerçekleştirildi. Bu yarışta Toyota, hidrojenle çalışan araçlarına güç sağlamak için ev kanalizasyonlarından üretilen hidrojeni kullandı.

Yeni anlaşma ile Toyota, Fukuoka City ve CJPT, sosyal altyapıyı destekleyebilecek araçların geliştirilmesi ve kullanılması, lojistik modellerin oluşturulması, hidrojen enerjisinin konut, tesis ve çeşitli organizasyonlarda kullanılması konularında iş birliği yapacak.

Başlangıç ​​olarak, okul yemek dağıtım kamyonları ve şehir çöp kamyonları için yakıt hücreli araçlar kullanılacak. Yakıt hücresi üretim sistemleri de uyarlanacak. İleriye dönük çalışmalar karbon nötr ve hidrojen toplumuna büyük katkı sağlayacaktır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota ve Fukuoka, Hidrojen Topluluğu İçin Anlaşmaya Vardı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör