Zoom, Mikrofonları Aktif Tutan Yazılım Arızasını Giderdi

blank
Zoom, Mikrofonları Aktif Tutan Yazılım Arızasını Giderdi

İçerik: Zoom, Mikrofonları Aktif Tutan Yazılım Arızasını Giderdi

Zoom, Mikrofonları Aktif Tutan Yazılım Arızasını Giderdi. Zoom, aramalardan sonra mikrofonları aktif tutan Mac hatası için düzeltme yayınladı. Bazı insanlar, aramalarından ve toplantılarından sonra bile mikrofonlarının çalışmaya devam ettiğini fark etti.

Zoom, kullanıcılar için potansiyel olarak gizlilik sorunlarına neden olabilecek bir hatayı düzeltmek için Mac uygulaması için bir güncelleme yayınladı.Bir şirket temsilcisi, bir toplantıda değilken bile mikrofon göstergesinin açık olduğunu fark eden bir kullanıcı tarafından Zoom topluluk forumlarında yapılan bir gönderiye yanıt verdi. O sırada Zoom istemcisini açık tuttular. Kontrol Merkezi’ne eriştiklerinde Zoom’un mikrofonlarına eriştiğini keşfettiler.

Şikayetlerini forumda yayınlayan tek kişi orijinal afiş değildi ve birçok yorumcu da aynı şeyi fark ettiklerini söyledi. Şirketin yanıtında temsilci, Zoom’un Mac sürüm 5.9.3’ün “turuncu gösterge ışığının bir toplantıdan, çağrıdan veya web seminerinden ayrıldıktan sonra görünmeye devam etmesi” sorununu çözdüğünü söyledi.

Temsilci, kullanıcılara hatayı düzeltmek için uygulamalarını güncellemelerini ve çıktıkları anda gelecekteki sürümleri almak için otomatik güncellemeleri açmalarını tavsiye ediyor. Zoom geçmişte, kullanıcılara toplantılarının 2016’dan beri uçtan uca şifreleme ile korunduğunu söylemek de dahil olmak üzere bazı ciddi gizlilik sorunları yaşadı.

Gerçekte, özelliği yalnızca 2020’de kullanıma sunmaya başladı ve şirket, Gizlilik uygulamaları konusunda FTC. 2021’de, görüntülü sohbet devini mahremiyeti ihlal etmek ve “zoombombing” adı verilen bir uygulamada trollerin insanların sohbetlerine girmesine izin vermekle suçlayan bir davayı çözmek için 85 milyon dolar ödemeyi de kabul etti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Zoom, Mikrofonları Aktif Tutan Yazılım Arızasını Giderdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör