Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak

blank
Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak

İçerik: Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak. The Wall Street Journal, COVID-19’a karşı aşılanan Amazon depo çalışanlarının artık iş yerinde maske takmasına gerek olmadığını bildirdi. Şirket, Aralık ayındaki omicron dalgalanması sırasında en son yürürlüğe koyduğu maske gereksinimini geri alıyor.

Geçen yıl, maske gereksinimi Mayıs ve Ağustos ayları arasında ve yine Kasım ve Aralık aylarının çoğunda, omikron varyantının yayılması bir değişikliği teşvik edene kadar kaldırıldı. Şirket ayrıca ücretli izin kurallarını da güncelledi. 18 Mart’a kadar koronavirüs aşısının her iki dozunu da almış olan depo çalışanları, virüse yakalanmaları durumunda COVID-19 ile ilgili ücretli izne hak kazanırken, aşılanmamış çalışanlar COVID-19 ile ilgili ücretli izinlerini kaybedecekler.

Ocak ayında Amazon, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin (CDC) güncel tavsiyelerine uygun olarak, enfekte çalışanlar için gerekli karantina süresini yedi yerine beş güne kısalttı. Amazon, pandemi sırasında işyeri kurallarını ayarlayan ve yeniden düzenleyen tek teknoloji şirketi değil.

Meta Ocak ayında yaptığı açıklamada, 28 Mart’ta ofise döndüklerinde çalışanlar için destekleyici aşı gerektireceğini söyledi. Politika, Temmuz ayından itibaren Meta çalışanlarının aşılanmasını gerektiren önceki kılavuzu günceller. Apple çalışanlarının, işyerlerine girmeden önce aşı ve destekleyici (uygunluktan sonraki dört hafta içinde) aldıklarını kanıtlamaları gerekmektedir.

Aşı kanıtı ibraz edemeyenlerin işyerine girmeden önce negatif antijen testi göstermesi gerekir. Google ayrıca düzenli olarak ofiste çalışmak isteyen herkesin haftalık COVID-19 testi yaptırmasını şart koşuyor ve çalışanlarından aşı durumlarını açıklamalarını ve içeride cerrahi sınıf maskeler takmalarını istedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Washington Eyaleti Hacklendi 650.000 Kişinin Verileri Sızdırıldı

Washington Eyaleti Hacklendi 650.000 Kişinin Verileri Sızdırıldı. Müfettişler, bilgisayar korsanlarının, bir eyalet veri tabanının ihlali …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör