CANİK ‘TOBB Türkiye 85’ Listesinde 100. Sırada

blank
CANİK 'TOBB Türkiye 85' Listesinde 100. Sırada

İçerik: CANİK ‘TOBB Türkiye 85’ Listesinde 100. Sırada

CANİK ‘TOBB Türkiye 85’ Listesinde 100. Sırada. TOBB Türkiye 100 listesine 4 yıl üst üste girmeyi başaran tek savunma sanayi şirketi CANiK, %85 ciro artışı ile 205. sırada yer aldı. CANİK adına Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi ödülünü Samsun Yurt Savunma (SYS) Yönetim Kurulu Üyesi H. İsmet Aral Ticaret Bakanı Mehmet Muş’tan aldı.

Türkiye’nin ihracat şampiyonu olarak ihracat faaliyetleriyle Türk savunma sanayiinin geleceğini şekillendirdiklerini vurgulayan SYS Yönetim Kurulu Üyesi H. İsmet Aral, “Yerli tecrübemiz ve yenilikçi yüzümüzün bir yansıması olan ileri Ar-Ge kültürümüz, bu yıllara damgasını vurdu. Şirketimizi 4. kez Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi yaptı. 24 yıllık başarı hikayemizin bir sonucu olan bu ödül, sürdürülebilirliği temel alan üretim stratejimizin bir yansımasıdır.”

TOBB öncülüğünde TEPAV ve TOBB ETÜ iş birliğiyle hazırlanan ve ciro bazında Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinin derlendiği “TOBB Türkiye 85” listesinde Samsun Yurt Savunma (SYS), 100. sırada yer aldı. SYS Yönetim Kurulu Üyesi H. İsmet Aral, şirketin başarısının ödülünü 8 Şubat’ta TOBB İkiz Kuleler’de düzenlenen törenle Ticaret Bakanı Mehmet Muş’tan aldı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Aral’a sertifika takdim etti. TOBB Türkiye 100 yarışmasına başvuran firmalar, 2017-2019 döneminde satış gelirlerindeki büyüme oranına göre sıralandı.

2017-2019 döneminde ciro artışına göre değerlendirilen şirketler, literatüre deneyimli, yenilikçi ve sürdürülebilir gelecek odaklı kurumlar olarak girdi. SYS ise ilgili dönemde yüzde 205 ciro artışı ile listede yer almayı başardı.

TOBB İkiz Kuleleri’nde düzenlenen TOBB Türkiye 100 Ödül Töreni’nde CANiK adına Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi ödülünü Ticaret Bakanı Mehmet Muş’tan alan Samsun Yurt Savunma (SYS) Yönetim Kurulu Üyesi H. İsmet Aral, konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı. bulundu:

“CANiK olarak geçen yılı İhracat Şampiyonu ödülü ile kapattık. 2022’ye Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi ödülünü kazanarak başlamanın gururunu yaşıyoruz.

Bu ödül, şirketimizin ileri üretim ve Ar-Ge gücünün ulaştığı son noktayı temsil etmektedir. 4 yıl üst üste sıralamada yer alan tek savunma sanayi şirketi olmak bize büyük sorumluluklar yüklüyor.

Üretim ve Ar-Ge gücümüzle bu sorumluluğu yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türkiye ekonomisinin gelişmişlik düzeyini daha da ileriye taşımak için üretim ve ihracatta inovasyon çalışmalarımıza hız vereceğiz.

Üretiminin yüzde 95’ini 68 ülkeye ihraç eden bir firma olarak, kısa ve uzun vadeli hedeflerimizle belirlediğimiz yeni yol haritalarımızla dünyada Türkiye bayrağını gururla dalgalandırmaya devam edeceğiz.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: CANİK ‘TOBB Türkiye 85’ Listesinde 100. Sırada

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör