Lamborghini, 2030’lara Kadar Elektrikli Araba Üretmek İstemiyor

blank
Lamborghini, 2030'lara Kadar Elektrikli Araba Üretmek İstemiyor

İçerik: Lamborghini, 2030’lara Kadar Elektrikli Araba Üretmek İstemiyor

Lamborghini, 2030’lara Kadar Elektrikli Araba Üretmek İstemiyor. CEO Stephan Winkelmann bu hafta Alman gazetesi Welt am Sonntag’a verdiği demeçte, Lamborghini’nin önümüzdeki on yılda içten yanmalı motorlu otomobil üretmeye devam etmesini umduğunu söyledi.

Çıkışa verdiği röportajda, “Hibridizasyondan sonra, 2030’dan sonra içten yanmalı motorlu araçlar sunmanın mümkün olup olmayacağını görmek için bekleyeceğiz” dedi. “Bir olasılık, içten yanmalı motorlu araçları sentetik yakıtlarla canlı tutmak olabilir.”

Lamborghini, 2030’larda ICE arabaları üretmeye devam ederse, Volkswagen’in sahibi olduğu otomobil üreticisini endüstrinin çoğuyla çelişir. Örneğin Dodge, Stellantis’in sahibi olduğu marka, 2024’te ilk tamamen elektrikli arabasını piyasaya sürmeyi planlıyor. Aynı yıl, Challenger ve Charger dahil olmak üzere en popüler benzinli modellerinden bazılarının üretimini durdurmayı planlıyor. Buna karşılık Lamborgini, on yılın sonundan önce tamamen elektrikli bir otomobil sunmayacak.

Pratikte, Lamborghini 2030’lara kadar ICE arabaları üretmeye devam etse bile, bu araçları pek çok yerde satamayabilir. ABD’de ve dünyanın diğer bölgelerinde hükümetler, on yılın ortalarında benzinle çalışan arabaların satışını yasaklamak için harekete geçti. Almanya gibi ülkeler, sentetik yakıtlarla çalışan araçlar için düzenlemeler yaptı, ancak hiçbir şirket henüz benzin alternatifini uygun ölçekte üretmiyor ve uzun yıllar da üretmeyebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Lamborghini, 2030’lara Kadar Elektrikli Araba Üretmek İstemiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör