Netflix, Kripto Para Aklayan Çift İçin Belgesel Çekiyor

blank
Netflix, Kripto Para Aklayan Çift İçin Belgesel Çekiyor

İçerik: Netflix, Kripto Para Aklayan Çift İçin Belgesel Çekiyor

Netflix, Kripto Para Aklayan Çift İçin Belgesel Çekiyor. Netflix, 4,5 milyar dolarlık çalıntı Bitcoin’i akladığı iddia edilen çift hakkında bir belgesel dizisi oluşturmaya hazırlanıyor.

Bu, Ilya Lichtenstein ve Heather Morgan’ın suçlarla bağlantılı olarak tutuklanmasından ve Morgan’ın rapçi ikinci kişiliği Razzlekhan’ın, yani “Wall Street’in Timsahı”nın farkına varılmasından kısa bir süre sonra geldi.

Belgesel dizisi, tuhaf bir başarı olan Tiger King’in baş yapımcısı ve FYRE: The Greatest Party That Never Happened’in yönetmeni Chris Smith tarafından yönetilecek. Portföyünde Theranos skandalı hakkında bir belgesel olan The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley’in baş yapımcılığını üstlenecek olan Nick Bilton. Netflix, dizinin olası çıkış tarihi veya oyuncu kadrosu hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi.

Adalet Bakanlığı (DOJ), Morgan ve Lichtenstein’ı, adı açıklanmayan bir bilgisayar korsanının 119.756 Bitcoin’i Lichtenstein’a bağlı bir cüzdana aktarmayı başardığı iddia edilen 2016 kripto borsası Bitfinex hackinde rol oynamakla suçladı.

Çiftin, altın ve NFT satın almayı da içeren bir kripto para birimi işlemleri “labirenti” yoluyla çalınan fonları aklamaya çalıştığı iddia ediliyor. O sırada çalınan varlıkların değeri yaklaşık 71 milyon dolar idi – o zamandan beri bu sayı 4,5 milyar dolara yükseldi ve DOJ’un 3,6 milyar dolarlık kurtarmasını “şimdiye kadarki en büyük finansal haciz” haline getirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix, Kripto Para Aklayan Çift İçin Belgesel Çekiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör