Galaxy S22 Serisi, 120 Hz Yenileme Hızına Sahip Olacak

blank
Galaxy S22 Serisi, 120 Hz Yenileme Hızına Sahip Olacak

İçerik: Galaxy S22 Serisi, 120 Hz Yenileme Hızına Sahip Olacak

Galaxy S22 Serisi, 120 Hz Yenileme Hızına Sahip Olacak

Samsung Galaxy S22 ve Galaxy S22+ ekran yenileme hızı konusunda olan kafa karışıklığı Güney Koreli teknoloji devi tarafından netleştirildi. Şirket yaptığı açıklamada, her iki Samsung Galaxy S22 ekranının da 48Hz ve 120Hz arasında yenileme hızlarını desteklediğini, ancak “tescilli teknolojisinin” uygulama işlemcisi (AP) ve ekran arasındaki veri aktarım hızının en aza indirilebileceği bir deneyim getirmeye yardımcı olacağını söyledi. Bu nedenle, Samsung başlangıçta Galaxy S22 ve Galaxy S22+’ın 10-120Hz değişken yenileme hızıyla geleceğini iddia ederken, şimdi orijinal duyuruyu 48-120Hz yenileme hızıyla güncelledi.

Samsung sözcüsü, yarattığı kafa karışıklığına yanıt verdi.

“Her iki cihazın ekran bileşeni 48Hz ila 120Hz arasında destek verirken, Samsung’un tescilli teknolojisi, güç tüketiminden tasarruf etmek için AP’den [uygulama işlemcisinden] ekrana veri aktarım hızlarının 10Hz’e kadar düşürülebildiği ayarlanabilir ekran yenileme hızları sunar.” dedi.

Samsung, her iki telefonun da 48–120Hz değişken yenileme hızıyla geleceğini göstermek için sitesindeki bilgi grafiği de dahil olmak üzere pazarlama materyallerini sessizce güncelledi. İnfografik başlangıçta 10-120Hz yenileme hızını gösteriyordu.

Bu yılın telefonlarında olduğu gibi, Samsung Galaxy S21 ve Galaxy S21+ teknik olarak aynı 48–120Hz değişken yenileme hızına sahipti. Yine de, tescilli teknolojinin yeni modellere özel olup olmadığı şu anda belirsizliğini koruyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Galaxy S22 Serisi, 120 Hz Yenileme Hızına Sahip Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör