MG, İngiliz Otomobil Markaları Arasında Lider Olmak İstiyor

blank
MG, İngiliz Otomobil Markaları Arasında Lider Olmak İstiyor

İçerik: MG, İngiliz Otomobil Markaları Arasında Lider Olmak İstiyor

MG, İngiliz Otomobil Markaları Arasında Lider Olmak İstiyor:

Bir Doğan Holding iştiraki olan Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen MG, geçtiğimiz yıl en erişilebilir elektrikli araç olma vaadiyle ülkemize giriş yaptı. Mayıs ayında %100 elektrikli ZS modelini tanıtan marka, hem elektrikli hem de benzinli motorların kullanıldığı ‘plug-in hybrid’ EHS’yi bu kez yılın son çeyreğinde tanıttı.

1924 yılında İngiltere’de kurulan köklü İngiliz otomobil markası MG (Morris Garages), 2019 yılı itibariyle MG Electric markasıyla Avrupa’da %100 elektrikli ZS EV modelini tanıtan marka, Türkiye’de de aracın ülke lansmanını yaptı. MG, ZS EV’nin elektrikli otomobiller arasındaki başarısının ardından ikinci model olarak plug-in hybrid modeli EHS’yi piyasaya sürdü.

blank

Haziran ayı itibarıyla yollara çıkan MG ZS EV’ler ülkemizde şu ana kadar yaklaşık 2 milyon km yol kat etti. Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin, “Otomobillerimiz kullanıcılarına çarpıcı bir ekonomik sürüş sunarken, sürdürülebilirliğe çok önemli bir katkı sağladı. Sadece 6 ayda satılan araçların 320 ton karbon salınımını engellediğini hesaplıyoruz. Üstelik bu araçlar onlarca yıl trafikte kalacak ve bu faydayı sağlamaya devam edecek! Ülkemize ve dünyaya yaptığımız somut katkıyı gördüğümüzde çok mutlu oluyoruz. Elektrikli ZS modelimiz gibi bir benzinli otomobilin kilometre başına ortalama 150 gram karbon saldığını biliyoruz. Bu rakam 15 km’de 100 kilograma, ortalama 3 bin km kullanım ile yılda 20 tona ulaşıyor! İnanması zor, ama gerçekten bu kadar basit. Her elektrikli SUV sahibi yılda 3 ton karbon tasarrufu sağlıyor. Dünyanın elektrikli araçlara hızla yönelmesinin nedeni bu” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: MG, İngiliz Otomobil Markaları Arasında Lider Olmak İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör