Milli Savaş Uçağı, Asya Pazarında İlk Kez Sergilendi

blank
Milli Savaş Uçağı, Asya Pazarında İlk Kez Sergilendi

İçerik: Milli Savaş Uçağı, Asya Pazarında İlk Kez Sergilendi

Milli Savaş Uçağı, Asya Pazarında İlk Kez Sergilendi:

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 15-18 Şubat 2022 tarihleri ​​arasında Asya’nın en önemli havacılık organizasyonlarından biri olan Singapur Airshow bienaline katılıyor. Milli Muharebe Uçağı’nın milli kaynaklarla geliştirdiği birebir modelini sergileyecek olan firma, Asya pazarında ilk kez Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tesislerinde, geliştirdiği diğer platformların 1/7 model modelleri ile aynı fuarda ziyaretçilerle buluşacak.

Yakın zamanda Malezya’da açtığı ofisle Asya pazarında savunma sanayii ve havacılık alanında ortak yeni projeler geliştirme çalışmalarına hız veren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 2021 yılında ANKA İnsansız Hava Aracı satışları ile Asya pazarında adından söz ettirdi. Kazakistan ile imzaladığı anlaşma Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nde seri üretimine devam eden HURJET Jet Trainer ve Malezya’nın açtığı jet eğitim uçağı ihalesine katılan firma, önümüzdeki dönemde diğer platformlar için de önemli çalışmalara imza atmayı ve bünyesini güçlendirmeyi hedefliyor. bu pazardaki varlığı.

Singapur Airshow ile ilgili görüşlerini paylaşan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, “Singapur Airshow’da bir kez daha yer almaktan heyecan duyuyoruz. Asya pazarına önem veriyoruz. Malezya ve Kazakistan başta olmak üzere bu büyük pazardaki varlığımızı güçlendirmek için hem akademik alanda hem de üretim odaklı işbirliklerimizi artırmaya yönelik çalışmalarımızı hızlandıracağımız bir dönem için önemli adımlar atmakta kararlıyız. Havacılık alanında Asya ülkeleriyle tarihsel olarak yakın ilişkilerimizi geliştirmek için yeni iş modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bu anlamda Singapur Airshow’a katılacak ülke ve firmaların askeri ve sivil temsilcileriyle bir araya gelerek kapasite geliştirme adına önemli görüşmeler gerçekleştireceğiz.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Milli Savaş Uçağı, Asya Pazarında İlk Kez Sergilendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ağır Taarruz Helikopteri ATAK-II, TSK’ya Teslim Edilecek

Ağır Taarruz Helikopteri ATAK-II, TSK’ya Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), ATAK II’yi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör