Peugeot, Avrupa’da %5’lik Büyüme Oranı Yakaladı

blank
Peugeot Öncü Modellerle Avrupa'da %5 Büyüme Yakaladı

İçerik: Peugeot, Avrupa’da %5’lik Büyüme Oranı Yakaladı

Peugeot, Avrupa’da %5’lik Büyüme Oranı Yakaladı:

Peugeot 208 2021 yılında Avrupa’nın en çok satan otomobili olurken, Peugeot SUV 2008 Avrupa’nın en çok satan B-SUV’si oldu.

Geçen yılı Türkiye’de büyüme rakamları ve önemli başarılarla kapatan Peugeot, Avrupa’da bir önceki yıla göre yüzde 5’lik bir büyüme oranı yakaladı. Bu başarının elde edilmesinde Peugeot 208 ve SUV 2008 modelleri büyük rol oynadı. 2020 yılında Yılın Otomobili seçilen ve markanın sınıfındaki dinamikleri değiştiren hatchback modeli Peugeot 2008, başarısını 2021 yılına taşıyarak Avrupa’nın en çok satan otomobili oldu. Ayrıca yenilikçi teknolojileri, kusursuz tasarımı ve yüksek konforuyla Türkiye pazarında sınıfının lideri olan Peugeot SUV 2008, Avrupa’da da yılın en çok satan B-SUV modeli olma başarısını gösterdi. Bu başarıların yanı sıra markanın Avrupa pazarında sattığı her 6 modelden 1’i elektrikli oldu. 2021’i bu liderliklerle kapatan Fransız üretici, hafif ticari araç satışlarında başarılı bir grafik yakalayarak %12’lik bir büyüme elde etti. PEUGEOT CEO’su Linda Jackson, “Dünya çapındaki satışlarını 2021’de %5 artıran Peugeot markasının mükemmel performansından gurur duyuyorum” dedi.

Dünyanın önde gelen otomotiv markalarından biri olan PEUGEOT, 2021 yılını hem Türkiye, hem Avrupa hem de küresel büyüme rakamlarıyla kapatırken, model bazında yakaladığı liderlikle dikkatleri üzerine çekti. Küresel satışlarında 2020’ye kıyasla 5 puanlık artış kaydeden Fransız üretici, dünya otomobil ve hafif ticari araç satışlarından %23,7 pay almayı başardı. PEUGEOT, 2021 yılında geride bıraktığımız Avrupa pazarında başarılı bir grafiğe imza attı ve 2020’ye kıyasla %5’lik büyüme rakamına ulaştı. Özellikle SUV 2008 modeli ve kendine özgü hatchback 208 bu büyüme rakamlarına önemli katkı sağladı. PEUGEOT SUV 2008 modeliyle Türkiye pazarında B-SUV sınıfının lideri olarak yılı tamamlayan marka, model bazlı başarılarını Avrupa’ya yaymayı başardı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Peugeot, Avrupa’da %5’lik Büyüme Oranı Yakaladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör