Intel, Tower Semiconductor’ı 5.4 Milyar Dolara Satın Alıyor

blank
Intel, Tower Semiconductor'ı 5.4 Milyar Dolara Satın Alıyor

İçerik: Intel, Tower Semiconductor’ı 5.4 Milyar Dolara Satın Alıyor

Intel, Tower Semiconductor’ı 5.4 Milyar Dolara Satın Alıyor. The Wall Street Journal’a göre Intel, yeni gelişen dökümhane işine ivme kazandıracak yaklaşık 6 milyar dolarlık bir satın alma işlemini yakında açıklayabilir. Yonga devinin İsrailli çip şirketi Tower Semiconductor’ı satın almak için bir anlaşmaya varmaya yakın olduğu bildiriliyor ve görüşmeler aniden dağılmazsa bu hafta içinde açıklanabilir.

Yaklaşık 3,6 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Tower, otomobil üreticileri ve tıbbi ve endüstriyel ekipman üreticileri de dahil olmak üzere farklı sektörlerdeki müşteriler için çeşitli tiplerde çipler üretiyor. Web sitesi, İsrail, İtalya, ABD ve Japonya’da 6 inç, 8 inç ve 12 inç cips üreten yedi üretim tesisine sahip olduğunu gösteriyor. Tom’s Hardware, kullandığı üretim süreçlerinin son teknoloji olmadığını, ancak ürettiği yongaların zaten en son teknolojilere ihtiyaç duymadığını söylüyor. Tower’ın yalnızca güvenilir ve düzenli olarak büyük hacimli çipler üretmesi gerekir.

Tower’dan önce Intel’in çok daha büyük yonga üreticisini ve AMD yan kuruluşu GlobalFoundries’i yaklaşık 30 milyar dolara satın almak için görüşmelerde bulunduğu bildirildi. Ancak, ilerlemedi ve GlobalFoundries bunun yerine ilk halka arzı sürdürmeyi seçti.

Intel, 2021’de iki Arizona fabrikası inşa etmek için 20 milyar dolar taahhüt ettiğinde ve kendi iş birimi olarak yönetileceğini açıkladığında dökümhane hizmetlerini başlattı. Bu yılın başlarında şirket, Ohio’da “gezegendeki en büyük silikon üretim yeri” olmasını umduğu devasa bir yarı iletken tesisi kurma planlarını da açıkladı.

Dökümhane hizmetleri kapsamındaki müşteriler için hem yongalarını hem de yongalarını üretmek için kompleksteki fabrikaları kullanacak. Şirket CEO’su Pat Gelsinger yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Tower’ın özel teknoloji portföyü, coğrafi erişimi, derin müşteri ilişkileri ve önce hizmet operasyonları, Intel’in dökümhane hizmetlerini ölçeklendirmeye yardımcı olacak ve küresel olarak büyük bir dökümhane kapasitesi sağlayıcısı olma hedefimizi ilerletecek.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Intel, Tower Semiconductor’ı 5.4 Milyar Dolara Satın Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör