Twitter, Tacize Karşı Güvenlik Modunu Kullanıcılarına Açıyor

blank
Twitter, Tacize Karşı Güvenlik Modunu Kullanıcılarına Açıyor

İçerik: Twitter, Tacize Karşı Güvenlik Modunu Kullanıcılarına Açıyor

Twitter, Tacize Karşı Güvenlik Modunu Kullanıcılarına Açıyor. Twitter, tacize karşı Güvenlik Modunu milyonlarca kullanıcıya daha açıyor. ABD, İngiltere, Kanada ve diğer İngilizce konuşulan pazarlardaki tüm hesapların yaklaşık yarısı erişim kazanıyor.

Twitter, betayı ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, İrlanda ve Yeni Zelanda’daki hesapların yaklaşık yüzde 50’sine getirerek Güvenlik Moduna erişimi genişletiyor. Şirket, özelliği Eylül ayında az sayıda kişiyle test etmeye başladı.

Daha fazla bilgi edinmek ve daha fazla iyileştirme yapmanın yollarını araştırmak için beta sürümünü İngilizce konuşulan ek ülkeleri kapsayacak şekilde genişletiyor.

Güvenlik Modu, Twitter’ın zararlı dil kullandığını düşündüğü hesapları otomatik olarak engelleyecek bir ayardır. Bu hesaplar sizinle yedi gün boyunca etkileşimde bulunamayacak. Kullanıcıların Twitter’ın şüpheli bulduğu tweetleri ve hesapları manuel olarak incelemesinin ve gerçekten bir sorun yoksa bu hesabın engellemesini kaldırmasının bir yolu var.

Kullanıcıların sıklıkla takip ettiği veya etkileşimde bulunduğu hesaplar hiçbir zaman otomatik olarak engellenmez. Buradaki fikir, tacizi azaltmak ve insanların rahatsız edici tweet’leri ve hesapları manuel olarak bildirme ve Twitter’ın harekete geçmesini bekleme sürecinden geçmesini önlemektir.

Bir haber ajansı şirketin Eylül ayında özelliği test etmeye başlamasından bu yana, bazı kişilerin istenmeyen etkileşimleri ortadan kaldırmak için daha fazla yardıma ihtiyaç duyduğunu veya daha fazla yardım istediğini keşfettiğini söyledi.

İleride, sistemleri muhtemelen zararlı veya davetsiz yanıtlara dikkat edecek ve beta sürümündeki kullanıcıları, fayda sağlayabileceklerine inanıyorsa Güvenlik Modu’nu açmaya yönlendirecektir. Buradaki fikir, istenmeyen etkileşimlere katlanmak zorunda kalan daha az insan örneği olacağıdır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Tacize Karşı Güvenlik Modunu Kullanıcılarına Açıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör