Virgin Galactic, 450.000 Dolarlık Uzayda Gezi Bileti Satıyor

blank
Virgin Galactic, 450.000 Dolarlık Uzayda Gezi Bileti Satıyor

İçerik: Virgin Galactic, 450.000 Dolarlık Uzayda Gezi Bileti Satıyor

Virgin Galactic, 450.000 Dolarlık Uzayda Gezi Bileti Satıyor. Artık Virgin Galactic’in çalışan bir uzay uçuşu sistemi olduğuna göre, araç satması gerekiyor. Şirket, 16 Şubat’tan itibaren halka bilet satışlarını açacağını ve 450.000$ ödemeye ve 150.000$ depozito yatırmaya hazırsanız astronot olmanıza izin verdiğini duyurdu. Halka açık satışların lansmanını kutlamak için Virgin Galactic, yeni tüketici markasını açıkladı (yukarıda).

Virgin Galactic CEO’su Michael Colglazier yaptığı açıklamada, “İlk 1.000 müşterimizi, bu yıl ticari hizmetin başlangıcında gemiye almayı planlıyoruz, bu da düzenli operasyonlara başlarken ve filomuzu ölçeklendirirken inanılmaz derecede güçlü bir temel sağlıyor” dedi.

Şirket, bu 450 bin dolar karşılığında, “imzalı hava fırlatma ve uzaya Mach-3 desteği” de dahil olmak üzere, uzayın sınırına 90 dakikalık bir yolculuk yapacaksınız. Yolcular, yeni bir videoda gösterildiği gibi, 17 pencereden birkaç dakika ağırlıksız ve muhteşem Dünya manzarasının keyfini çıkaracaklar.

Bilet ayrıca birkaç günlük astronot eğitimi, uygun bir Under Armor uzay giysisi ve Future Astronot topluluğuna üyelik içerir. Tüm uçuşlar New Mexico’daki Spaceport America’dan başlıyor. Alt yörünge uzay uçuşları kesinlikle ucuz değil, ancak 10 günlük bir SpaceX uçuşu için ödeyeceğiniz 55 milyon dolardan çok daha az.

Virgin Galactic’in ana rakibi Jeff Bezos’un Blue Origin’idir, ancak bu şirket henüz yörünge altı biletleri için nihai bir fiyat belirlemedi. Virgin Galactic aslında geçen yıl kamu ve ticari araştırma uçuşları başlatmaya ayarlanmıştı, ancak 2022’ye kadar ertelendi. Geçen yılın sonlarında şirket, güncellenmiş 450.000 dolarlık bilet fiyatından uzaya 100 bilet satmıştı. Elon Musk dahil yaklaşık 700 kişi rezervasyon yaptırdı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Virgin Galactic, 450.000 Dolarlık Uzayda Gezi Bileti Satıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör