Windows 11’in İlk Büyük Güncellemesi Geldi

blank
Windows 11'in İlk Büyük Güncellemesi Geldi

İçerik: Windows 11’in İlk Büyük Güncellemesi Geldi

Windows 11’in İlk Büyük Güncellemesi Geldi. Lansmanından sonra birkaç ay sürdü, ancak Microsoft nihayet Android uygulamalarını çoğu Windows 11 kullanıcısı için kullanılabilir hale getiriyor. Ocak ayında söz verildiği gibi şirket, Amerikalı kullanıcılar için Amazon Appstore “önizlemesi” ile ilk büyük Windows 11 güncellemesini sunuyor.

Ön sürüm, Amazon’un kendi Audible ve Kindle uygulamalarının yanı sıra Lords Mobile ve Khan Academy Kids gibi üçüncü taraf oyunları da dahil olmak üzere yaklaşık 1.000 uygulama sunuyor. Seçim, Google Play Store ile karşılaştırılmayacak, ancak PC’niz ve telefonunuz arasında bir miktar uyum yaratması gerekiyor.

Yükseltme, Android desteğinin ötesinde işletim sistemi geliştirmeleri sunar. Windows 11 görev çubuğu artık Teams kullanıcılarının aramaları hızla kapatmasına veya herhangi bir pencereyi paylaşmasına olanak tanıyor. Hava durumu widget’ının görev çubuğu bileşeni canlı bilgileri gösterirken, tarih ve saat artık ikinci bir monitörde de gösteriliyor.

Microsoft ayrıca Media Player’ı “tam özellikli” bir müzik kitaplığına odaklanarak yenilerken, Notepad karanlık mod, daha basit menüler ve çok düzeyli geri alma gibi özelliklerle yeniden işlenmiş bir arayüz sunar.

Bu güncellemeler, daha önce yapmadıysanız, muhtemelen Windows 11’i yüklemenizi sağlamayacaktır. Yine de, Microsoft’un geçen yıl yazılımı piyasaya sürdüğünde verdiği sözleri yerine getirmesine yardımcı oluyorlar ve ücretsiz yükseltme süresi bitmeden hızlandırmak için bir teşvik sağlayabilirler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Windows 11’in İlk Büyük Güncellemesi Geldi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör