OneWeb’in Yörünge İçi Uydu Sayısı 428’e Kadar Çıktı

blank
OneWeb'in Yörünge İçi Uydu Sayısı 428'e Kadar Çıktı

İçerik: OneWeb’in Yörünge İçi Uydu Sayısı 428’e Kadar Çıktı

OneWeb’in Yörünge İçi Uydu Sayısı 428’e Kadar Çıktı:

Cuma günü Bharti destekli OneWeb, Arianespace tarafından Fransız Guyanası Kourou’daki Guyana Uzay Merkezi’nden 34 uydunun başarılı bir şekilde yörüngeye konuşlandırıldığını duyurdu.

Low Earth Orbit (LEO) uydu iletişim şirketinin son hamlesi, yörüngedeki toplam takımyıldızını 428 uyduya denk hale getirecek.

OneWeb yaptığı açıklamada, Fransız Guyanası Kourou’daki Guyana Uzay Merkezi’nden Arianespace tarafından 34 uydunun başarılı bir şekilde konuşlandırıldığını doğruladı. Bu lansman, şirketin 2022’deki ilk ve genel olarak 13. lansmanı oldu.

OneWeb, yüksek hızlı, düşük gecikmeli küresel bağlantı sağlamak üzere tasarlanmış LEO uydu filosunun üçte ikisini kullanıma sundu.

Şirket, yüksek hızlı, düşük gecikmeli küresel bağlantı sağlayacak olan OneWeb’in planlanan 648 LEO uydu filosunun yüzde 66’sını temsil ettiğini söyledi.

Şirket, OneWeb’in geniş bant bağlantı hizmetlerine olan talebin telekomünikasyon sağlayıcıları, havacılık ve denizcilik pazarları, ISP’ler (internet servis sağlayıcıları) ve küresel hükümetler arasında büyümeye devam ettiğini bildirdi.

Son zamanlarda şirket, bağlantının dünya çapında ulaşılması en zor yerlere ulaştırılmasına yardımcı olmak için Hughes Network Systems, Marlink ve Field Solutions Holdings dahil olmak üzere geçen ay birkaç şirketle yeni dağıtım ortaklığı anlaşmaları imzaladı.

Lansman hakkında yorum yapan OneWeb CEO’su Neil Masterson, “Yılın ilk lansmanımız, 2022’de gerçekten küresel bir LEO ağını tamamlama konusundaki önemli ilerlememizi işaret ediyor.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: OneWeb’in Yörünge İçi Uydu Sayısı 428’e Kadar Çıktı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör