Otokar, Otonom Askeri Araçlar Geliştirmek İçin Çalışıyor

blank
Otokar, Otonom Askeri Araçlar Geliştirmek İçin Çalışıyor

İçerik: Otokar, Otonom Askeri Araçlar Geliştirmek İçin Çalışıyor

Otokar, Otonom Askeri Araçlar Geliştirmek İçin Çalışıyor:

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, 2021 mali sonuçlarını açıkladı. Şirket, istikrarlı büyümesini 2021 yılında da sürdürdü. Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, tüm paydaşları ile uyum, işbirliği ve güven içinde çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirterek; “Otokar’ın 2021 cirosu yüzde 4,5 artışla 55 milyar TL’ye, faaliyet karı ise yüzde 76 artışla 69 milyar 1 milyon TL’ye ulaştı. 2021’de ihracatımız 345 milyon USD’ye ulaşacak; Net kârımızı 1 milyar 42 milyon TL seviyesine çıkardık” dedi.

Türkiye’nin lider otomotiv ve savunma sanayi şirketi Otokar, 2021 mali sonuçlarını paylaştı. Küresel hedeflerine doğru cesur adımlar atan ve 60 kıtada 5’ten fazla ülkede faaliyet gösteren Otokar, 2021 yılını bir önceki yıla göre yüzde 55 ciro büyümesiyle tamamladı.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, devam eden koronavirüs pandemisi koşullarında iç ve dış pazarlarda faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, “2021 yılında ciromuz bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4,5 artarak 55 milyar TL’ye ulaştı. yıl. Küresel ölçekte rekabetçi konumumuzu koruduk ve ihracatımızı 345 milyon USD düzeyine çıkardık. Faaliyet kârımız bir önceki yıla göre yüzde 69 artarak 1 milyar 76 milyon TL’ye, net kârımız ise 1 milyar 42 milyon TL’ye ulaştı. 2021 yılında ticari araç ve savunma sanayi satışlarımız ciromuz içinde dengeli bir dağılım gösterdi.”

Serdar Görgüç, yıl boyunca mevcut ve yeni ürünler geliştirmeye devam ettiklerini belirterek, “Ar-Ge yatırımlarımız bir önceki yıla göre yüzde 49 artarak toplamda 300 milyon TL’ye ulaştı. Son 10 yılda ciromuzda Ar-Ge harcamaları yüzde 8 oldu.” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Otokar, Otonom Askeri Araçlar Geliştirmek İçin Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ağır Taarruz Helikopteri ATAK-II, TSK’ya Teslim Edilecek

Ağır Taarruz Helikopteri ATAK-II, TSK’ya Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), ATAK II’yi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör