Yeni Honda Civic, LPG İçin Tasarlandı

blank
Yeni Honda Civic, LPG İçin Tasarlandı

İçerik: Yeni Honda Civic, LPG İçin Tasarlandı

Yeni Honda Civic, LPG İçin Tasarlandı:

BRC’nin Türkiye distribütörü 2A Mühendislik’in Honda ile ortaklığından doğan LPG dönüşüm merkezi, Türkiye pazarı için Civic model araçları dönüştürmeye devam ediyor. BRC Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Genci Prevazi, Kocaeli Kartepe’de dönüştürülen LPG Civics’in Avrupa pazarına ihraç edileceğini, 5,5 yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucunda yeni nesil Honda Civic’lerin uygun olduğunu belirtti. LPG için tüm detaylar. tasarlandığını vurguladı.

BRC Türkiye distribütörü 2A Mühendislik ve Honda ortaklığı ile geçtiğimiz Kasım ayında devreye alınan Kocaeli, Kartepe LPG dönüşüm merkezi, 11 yıllık Honda-BRC işbirliğinin devamlılığını sağladı. Yıllık 20 bin araç kapasiteli LPG dönüşüm merkezinde dönüştürülecek Honda Civics’in Avrupa pazarına ihraç edileceği açıklandı.

BRC Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Genci Prevazi, 2011’den bu yana 130 bin Honda Civic’i LPG’ye dönüştürdüklerini vurgulayarak, “Geçtiğimiz Kasım ayında faaliyete geçen uzun soluklu BRC-Honda ortaklığı, Türkiye’deki LPG dönüşüm merkezimizle bir adım daha ileri gitti. Kartepe, Kocaeli. . Burada dönüşen yurttaşlar, Avrupa pazarında da kendilerine yer bulacaklar.”

Honda ekibinin 11 yıl önce Türkiye pazarında yer alacak LPG Honda Civic için kendilerine başvurduğunu belirten Genci Prevazi, “Honda, Türkiye pazarında yer alacak çevreci ve ekonomik bir araç üretmek istedi. Biz pazarlık yaparken İtalya’daki ana fabrikamızı ziyaret etmek istediler. Burada bulunan Ar-Ge merkezimizi ziyaret ettikten sonra dönüşüm için BRC’yi tercih ettiler. Daha çok motor alanında yer alan değişim taleplerimizi dönüşümün uyumu için Honda ekibine ilettik. LPG uyumluluğu için motorda modifikasyonlar yapılarak projeye başlanmıştır. Satışa çıktığı ilk yıl ayda 100-150 olan araç satış rakamları, LPG opsiyonunun da eklenmesiyle 300’ü geçti. Yıl sonuna doğru 600 satış rakamına ulaştık. Başarımızı gördükten sonra Türkiye’de alternatif yakıtlara yönelim olduğunu fark ettik. Fabrikasyon LPG’li araçların satış başarısı daha da artacaktır. Bunu bir adım daha ileri götürmek istedik ve bir geliştirme projesi başlattık.” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Honda Civic, LPG İçin Tasarlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör