Ford E-Transit, Euro NCAP Tarafından Büyük Ödülü Kazandı

blank
Ford E-Transit, Euro NCAP Tarafından Büyük Ödülü Kazandı

İçerik: Ford E-Transit, Euro NCAP Tarafından Büyük Ödülü Kazandı

Ford E-Transit, Euro NCAP Tarafından Büyük Ödülü Kazandı:

Ford Otosan Kocaeli Fabrikalarında üretilen Ford’un ilk tam elektrikli ticari modeli E-Transit, gelişmiş sürüş destek teknolojileri ile bağımsız araç güvenliği kuruluşu Euro NCAP tarafından ‘Altın’ ödüle layık görüldü.

Ford, E-Transit dışında, Türkiye’de üretilen Transit Custom ve Transit modelleriyle ‘Altın’ ödüllü ticari kamyonetlere sahip tek firmadır.

E-Transit’in sunduğu kapsamlı teknoloji paketi, sürücünün araçta geçirdiği uzun saatler boyunca iş yükünü hafifletmeye yardımcı olurken, iş kesintileri ile onarım ve sigorta maliyetlerinin azaltılmasına da katkı sağlayacak.

Ford Otosan’ın Kocaeli Fabrikalarında ürettiği Ford’un ilk tam elektrikli1 ticari modeli Ford E-Transit, kapsamlı sürücü destek sistemleri paketi ile bağımsız araç güvenliği değerlendirme kuruluşu Euro NCAP tarafından ticari araçlar alanında Altın Ödül’e layık görüldü. . Ödülün belirlenmesi sürecinde, araçlara, bisikletlilere ve yayalara yaklaşırken otonom acil frenleme, şerit takip teknolojisi, trafik işareti tanıma sistemi ve yolcu takip sistemleri gibi çeşitli teknolojiler analiz edildi. Bu aynı zamanda kendi alanında Euro NCAP Altın Ödülü’ne sahip tek iki aracı sunduğu anlamına geliyor. Ford, bu yeni ödülle Ford Transit’in Euro NCAP 1’de Altın ödül almasının ardından, hem 2 ton hem de 2020 ton segmentlerinde Altın ödül alan ticari kamyonet üreticisi olan tek kamyonet üreticisi oldu. E-Transit’te Yaya Algılamalı Çarpışma Önleme Asistanı, 2 Trafik İşareti Tanıma özelliğine sahip Akıllı Adaptif Hız Sabitleyici, Şeritte Kalma Uyarısı ve Asistanı ile 2 Kör Nokta Bilgi Sistemi, 2 Kavşak Asistanı, 2 derece kamera ve Geri Dönüş Fren Asistanı360 yer alıyor. Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen simülasyonlarda, park halindeki araçlara yaklaşırken veya yavaşlayan trafikte veya öndeki bir araç aniden fren yaptığında sürücü uyarıları ve aktif güvenlik teknolojisi eylemleri test edildi. Ayrıca yola doğru koşan bir çocuğa, yolda araba kullanan veya yoldan geçen2 bisikletlilere ve yayalara verilen tepkiler için testler yapılmıştır. Bu durumlar, Ford’un çoğunlukla E-Transit’lerin kullanılacağını öngördüğü kentsel ortamlarda olası senaryoları temsil ediyor. E-Transit’in Altın Ödülü, Ford’un ticari araç güvenliğindeki liderliğini ilerletiyor. Transit Custom modelinin Altın Ödüllü modeli sayesinde Ford, 3 ton, 1 ton ve EV segmentlerinde Altın Ödüllü ticari araçlara sahip tek üreticidir.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın ticari araç lideri Ford, dünyanın en çok tercih edilen ticari araç modeli Transit’in ilk tam elektrikli versiyonunu Ford Otosan Gölcük Fabrikası’nda Avrupa’daki müşterileri için üretiyor. Ford Otosan tarafından 1967 yılından bu yana üretilen ve yıllardır Türkiye’de ve Avrupa’da en çok tercih edilen ticari araç olma gururunu gururla sürdüren Ford Transit’in tam elektrikli versiyonu, Ford’un elektrifikasyon stratejisi kapsamında önemli bir yer tutuyor. – Avrupa genelinde seçilmiş müşterilerle tipik günlük kullanım koşullarında transit araçlar için pilot çalışmalar yürütür. Müşteri siparişlerinin 2022 baharında başlaması planlanıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ford E-Transit, Euro NCAP Tarafından Büyük Ödülü Kazandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör