Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

blank
Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı 'Extreme H' 2024'te Düzenlenecek

İçerik: Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. Hidrojen arabaları kullanan bir off-road yarış serisinin 2024’te piyasaya çıkması bekleniyor.

Extreme H, geçen yıl ilk yarışını yapan elektrikli araçlara sahip bir off-road motor sporu olan Extreme E’ye eşlik eden bir şampiyona olacak.

İki seri, aynı formatta aynı günlerde aynı lokasyonlarda yarışlar yapacak. Formula E’yi de kuran Alejandro Agag’a göre, organizatörler hidrojen entegrasyonu için iki seçeneğe bakıyor: kombine yarış veya tam geçiş.

Extreme H otomobili üzerinde geliştirme çalışmaları devam ediyor ve 2023’ün başlarında bir prototipin hazır olması planlanıyor. Araç, Extreme E’de kullanılan güç aktarma organlarına ve şasiye sahip olacak. Ana fark, merkezi güç kaynağının bir hidrojen yakıtı olacak olmasıdır.

Extreme H organizatörleri, yakıt hücrelerinin su ve güneş enerjisini birleştiren yeşil hidrojenden güç alacağını söylüyor. Extreme E, EV pillerine güç sağlamak için aynı işlemi kullanırken padok, piller ve yeşil hidrojen kombinasyonuyla çalışır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, ‘Hayalet Frenleme’ Problemini Araştırdı

Tesla, ‘Hayalet Frenleme’ Problemini Araştırdı. ABD hükümeti, Tesla otomobillerinin otoyollarda beklenmedik bir şekilde fren yaptığına …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör