Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

blank
Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek için kendisini Meta olarak yeniden adlandırdı, peki bu nasıl gidiyor? The Verge'e göre, şirketin çalışanlarına Oculus Quest başlığı için birincil sosyal VR platformu Horizon Worlds'ün Aralık ayından bu yana on kat büyüdüğünü söylediği bildirildi. Meta'nın baş ürün sorumlusu Chris Cox, Horizon Worlds'ün Aralık ayı başlarında ABD ve Kanada'da yaygın olarak kullanıma sunulmasından bu yana aylık kullanıcı sayısının 300.000 kişiye çıktığını söyledi. Bir şirket sözcüsü, buna hem Horizon Worlds hem de Horizon Venues, aynı mekaniğe sahip ayrı bir canlı etkinlik VR uygulaması dahildir. Bununla birlikte, VR konferans uygulaması Horizon Workrooms'u içermez. Horizon Worlds, ilk olarak 2019'da Facebook Horizon adlı bir Oculus sosyal platformu olarak piyasaya sürüldü ve daha sonra beta olarak piyasaya sürüldü. Kullanıcılar yalnızca üst gövdeye sahip avatarlar olarak görünür ve kendi özel dünyalarını oluşturabilirler. Bu haftanın başlarında Meta, şimdiye kadar bu dünyalardan 10.000'inin inşa edildiğini ve içerik oluşturucular için Facebook grubunun 20.000'den fazla olduğunu duyurdu. Şirket, bu ayın başlarında Horizon Worlds and Venues'a "kişisel sınırlar" getirerek Facebook'ta yaygınlaşan taciz gibi sorunlardan kaçınmaya kararlı görünüyor. Ayrıca bazı kullanıcılar sanal bir Foo Fighters konseri sırasında Horizon Venues'a erişemedikleri için teknik sorunlarla da ilgileniyor. Yine de, siteye erişimin şu anda bir Oculus Quest başlığı gerektirdiği ve en son Quest 2 modelinin fiyatı 299 $ olduğu göz önüne alındığında, şimdiye kadarki büyüme sağlam görünüyor. Ancak CEO Mark Zuckerberg, Meta'nın kullanıcı tabanını genişletmek amacıyla 2022'de Horizon Worlds'ün bir sürümünü cep telefonlarına getirmeyi planladığını söyledi. Bunun ne kadar iyi çalıştığına bağlı olarak, üyelik için büyük bir destek sağlayabilir.

İçerik: Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek için kendisini Meta olarak yeniden adlandırdı, peki bu nasıl gidiyor? Şirketin çalışanlarına Oculus Quest başlığı için birincil sosyal VR platformu Horizon Worlds’ün Aralık ayından bu yana on kat büyüdüğünü söylediği bildirildi.

Meta’nın baş ürün sorumlusu Chris Cox, Horizon Worlds’ün Aralık ayı başlarında ABD ve Kanada’da yaygın olarak kullanıma sunulmasından bu yana aylık kullanıcı sayısının 300.000 kişiye çıktığını söyledi. Bir şirket sözcüsü, buna hem Horizon Worlds hem de Horizon Venues, aynı mekaniğe sahip ayrı bir canlı etkinlik VR uygulaması dahildir. Bununla birlikte, VR konferans uygulaması Horizon Workrooms’u içermez.

Horizon Worlds, ilk olarak 2019’da Facebook Horizon adlı bir Oculus sosyal platformu olarak piyasaya sürüldü ve daha sonra beta olarak piyasaya sürüldü. Kullanıcılar yalnızca üst gövdeye sahip avatarlar olarak görünür ve kendi özel dünyalarını oluşturabilirler. Bu haftanın başlarında Meta, şimdiye kadar bu dünyalardan 10.000’inin inşa edildiğini ve içerik oluşturucular için Facebook grubunun 20.000’den fazla olduğunu duyurdu.

Şirket, bu ayın başlarında Horizon Worlds and Venues’a “kişisel sınırlar” getirerek Facebook’ta yaygınlaşan taciz gibi sorunlardan kaçınmaya kararlı görünüyor. Ayrıca bazı kullanıcılar sanal bir Foo Fighters konseri sırasında Horizon Venues’a erişemedikleri için teknik sorunlarla da ilgileniyor.

Yine de, siteye erişimin şu anda bir Oculus Quest başlığı gerektirdiği ve en son Quest 2 modelinin fiyatı 299 $ olduğu göz önüne alındığında, şimdiye kadarki büyüme sağlam görünüyor. Ancak CEO Mark Zuckerberg, Meta’nın kullanıcı tabanını genişletmek amacıyla 2022’de Horizon Worlds’ün bir sürümünü cep telefonlarına getirmeyi planladığını söyledi. Bunun ne kadar iyi çalıştığına bağlı olarak, üyelik için büyük bir destek sağlayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Snapchat, Haritasına Anlık Konum Paylaşımı Ekliyor

Snapchat, Haritasına Anlık Konum Paylaşımı Ekliyor. Snapchat, güvenlik özelliklerini geliştirmek için yeni bir konum paylaşma …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör