Snapchat, Haritasına Anlık Konum Paylaşımı Ekliyor

blank

İçerik: Snapchat, Haritasına Anlık Konum Paylaşımı Ekliyor

Snapchat, Haritasına Anlık Konum Paylaşımı Ekliyor. Snapchat, güvenlik özelliklerini geliştirmek için yeni bir konum paylaşma özelliği ekliyor. Uygulama, kullanıcıların tam olarak nerede olduklarını belirli arkadaşlarla kısa sürelerle paylaşmalarına olanak tanıyan canlı konum paylaşımını sunuyor.

Snap Map, yıllardır konum paylaşımına sahipti, ancak özelliğin mevcut sürümü, yalnızca Snapchat uygulaması açıldığında konumu günceller. Yeni “canlı konum”, Apple’ın “Find My” uygulamasına çok benzer şekilde, belirli arkadaşlarınızın belirli bir süre boyunca gerçek zamanlı olarak tam olarak nerede olduğunuzu görmelerine olanak tanır. Konum ayrıntıları bir seferde 15 dakika, bir saat veya sekiz saat boyunca paylaşılabilir.

Snap, isteğe bağlı özelliğin arkadaşlarla buluşmayı kolaylaştırabileceğini veya bir arkadaş veya aile üyesinin nerede olduklarını görebileceğini bilmenin ekstra güvencesini isteyebilecekleri durumlarda insanların “güvende kalmalarına” yardımcı olabileceğini söylüyor. Şirket, kullanıcıların arkadaş olmaları ve kullanmak için karşılıklı olarak canlı konum paylaşımını seçmeleri gerektiğini belirtiyor.

Güncelleme, Snap’in son aylarda güvenlik özelliklerini geliştirmeye çalışmasıyla geliyor. Şirket kısa süre önce, genç kullanıcıları hedef alan uyuşturucu satıcılarıyla başa çıkmak amacıyla gençlere yönelik arkadaş tavsiyelerini sınırlayacağını duyurdu. Uygulamanın ayrıca bu yıl içinde yeni ebeveyn kontrolü özelliklerini başlatması bekleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Snapchat, Haritasına Anlık Konum Paylaşımı Ekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör