SEC, Elon Musk’ın Taciz İddialarına Yanıt Verdi

blank
SEC, Elon Musk'ın Taciz İddialarına Yanıt Verdi

İçerik: SEC, Elon Musk’ın Taciz İddialarına Yanıt Verdi

SEC, Elon Musk’ın Taciz İddialarına Yanıt Verdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Elon Musk’ın taciz iddialarına yanıt verdi. SEC, Cuma günü New York federal yargıcına sunduğu bir mektupta, Tesla ile sık sık yaptığı kontrollerin, şirketin 2018 anlaşmasını denetleyen mahkemeden gelen beklentilerle tutarlı olduğunu söyledi.

O sırada Tesla, avukatlarının, mesajlarından birinin SEC’in dikkatini çekmesinin ardından Musk’ın tweet’lerinden bazılarının önünü açması konusunda anlaşmıştı. Spesifik tweet, Musk’ın Tesla’yı hisse başına 420 dolardan özel almak için “güvence altına alınmış” fona sahip olduğunu söylediğini gördü. Bir soruşturmanın ardından SEC, mesajın dolandırıcılık teşkil ettiğini iddia etti ve Tesla ve Musk sonunda davayı 40 milyon dolara çözmeyi kabul etti.

Ancak The Wall Street Journal’a göre, bir yıldan kısa bir süre sonra SEC, Musk’ın anlaşmanın kendisine düşen kısmına uymadığından şüphelendi. 2019 ve 2020’de ajansın avukatları, Tesla’ya, Musk’ın şirketin üretim rakamları ve hisse senedi fiyatıyla ilgili bazı tweet’lerinin neden avukatları tarafından aklanmadığını sormak için yazdı. Tesla, bu ifadelerin uzlaşma politikası kapsamında olmadığını iddia etti.

Tesla, bu hafta SEC’i, şirket ve CEO’su hakkında “sonsuz, asılsız soruşturmalar” yürütmek için kaynaklarını kullanmakla suçladı. Ayrıca, düzenleyicinin 40 milyon dolarlık anlaşmayı Tesla hissedarlarına dağıtma sözünü yerine getirmediğini iddia ediyor, SEC’in itiraz ettiği bir iddia.

Cuma günü sunduğu mektupta ajans, hissedarlara ödeme yapmak için bir plan üzerinde çalıştığını ve Mart ayına kadar paylaşacak daha fazla ayrıntıya sahip olacağını söyledi. “Sonsuz” soruşturmalara gelince, ajans “Tesla ve Bay Musk’ın danışmanıyla Tesla ve Elon Musk’ın uyumluluğuyla ilgili herhangi bir endişeyi gidermek için görüşmeye ve görüşmeye çalıştığını” söyledi.

SEC’in Tesla’nın iddialarına yanıt verdiğine göre şimdi ne olacağı belli değil. Gazete, ABD Bölge Yargıcı Alison Nathan’ın iki taraftan mahkemeyi meseleye müdahale etmeye zorlamak yerine anlaşmazlıklarını çözmelerini istediğini bildirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SEC, Elon Musk’ın Taciz İddialarına Yanıt Verdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, ‘Hayalet Frenleme’ Problemini Araştırdı

Tesla, ‘Hayalet Frenleme’ Problemini Araştırdı. ABD hükümeti, Tesla otomobillerinin otoyollarda beklenmedik bir şekilde fren yaptığına …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör