Skype’tan Artık Acil Durum Numaraları Aranabilecek

blank
Skype'tan Artık Acil Durum Numaraları Aranabilecek

İçerik: Skype’tan Artık Acil Durum Numaraları Aranabilecek

Skype’tan Artık Acil Durum Numaraları Aranabilecek. Skype’ın acil durum çağrılarını etkinleştirme hamlesi birkaç sınırlama ile geliyor. Hizmetin geleneksel bir telefon görüşmesi ile aynı şekilde çalışmadığına dikkat çekiyor. Skype 8.80 güncellemesi ile kullanıcılar artık beş dakikalık bir sesli mesaj bırakabilir. Skype, şuan sadece ABD kullanıcılarının artık ev bilgisayarlarından 911’i aramak için platformu kullanabileceklerini ve gerekirse yazılımının konumlarını acil servislerle paylaşabileceğini duyurdu.

ABD, Skype acil servis arama özelliği bulunan bölgeler listesine en son eklenen ülke. Şimdiye kadar yalnızca Avustralya, Danimarka, Finlandiya ve Birleşik Krallık’ta mevcuttu. İlerleyen zamanlarda tüm dünyada etkinleşecek.

911 çağrılarını etkinleştirmek için Skype’tan yapılan bu hamle birkaç sınırlama ile geliyor, ancak acil bir durumda bir cep telefonuna veya sabit hatlara erişimini kaybettiklerinde hala yeterli İnternet bağlantısına sahip olan kullanıcılar için çok önemli olabilir.

Konum paylaşımını seçmeden önce görünen bir ‘Bildirim ve Açıklamalar’ uyarısında Skype, hizmetin geleneksel bir telefon görüşmesi ile aynı şekilde çalışmadığı konusunda uyarıyor. Arama potansiyel olarak başka bir yere yönlendirilebileceğinden, kullanıcıların kendi bölgelerinin dışındayken Skype üzerinden acil arama yapmamaları önerilir.

Ayrıca, geleneksel bir telefonun hala çalışacağı durumlarda, bölgedeki bir Skype kesintisi, internet sorunları veya elektrik kesintisinin aramaları kesebileceğini de açıkça ortaya koydu. Skype 8.80 ile 911 araması yapmanın yanı sıra, kullanıcılar artık iki dakikayı kapatmak yerine beş dakikalık bir sesli mesaj bırakabiliyor.

Android için Skype Sonunda Yeni Güncellemeyle Arka Plan Bulanıklığı Aldı. kullanıcılar arama sırasında açık veya koyu mod seçimini fark edecek, özel tepkiler gönderebilecek ve ekranlarını paylaştıklarında yakınlaştırma veya uzaklaştırma yeteneğine sahip olacaklar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Skype’tan Artık Acil Durum Numaraları Aranabilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör