Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

blank
Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

İçerik: Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında belge olarak paylaşılan resim ve videoların tam önizlemesini gösterecek bir özelliği test ediyor. ‘Belge Önizleme’ olarak adlandırılan özellik, Meta’ya ait uygulama üzerinden gönderilen içeriğin büyük bir önizlemesini gösterecek.

Şu anda PDF dosyaları için kullanılabilen önizleme özelliği. WhatsApp, anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden gönderilen görüntüleri ve videoları sıkıştırarak, görünüşe göre kullanıcıları içeriğin orijinal kalitesini korumak için görüntüleri belge olarak göndermeye zorluyor.

Güncellemeyle ilgili bilgiler, WhatsApp özelliklerini genel halka açıklanmadan önce izleyen WABetainfo’dan geliyor. Belge Önizleme özelliği, Android’de WhatsApp beta sürümü 2.22.5.11’e sunuluyor. Platform, “WhatsApp’ın önümüzdeki birkaç güncellemede görüntü önizlemesini etkinleştirmeyi planladığını” söylüyor, bu da esas olarak güncellemenin önümüzdeki haftalarda daha geniş bir kullanıcı tabanı için mevcut olabileceği anlamına geliyor.

O zamana kadar, belgeler için önizleme özelliği yalnızca PDF dosyaları için kullanılabilir. Açılmadan önce belgenin önizlemesini görebilirsiniz. Yakında, resimler ve videolar benzer şekilde görülecek ve paylaşılan dosyanın içeriği hakkında bir fikir edineceksiniz.

WhatsApp Yakında İşletme Hesaplarının Kapak Fotoğrafları Eklemesine İzin Verebilir
WhatsApp, uygulama üzerinden paylaşılan resimleri ve video dosyalarını sıkıştırır. Bildirildiğine göre sıkıştırmayı azaltmak için bir özellik üzerinde çalışıyordu.

Böylece kullanıcılar, orijinal kalitelerini korumak için fotoğraf ve videoları belge olarak gönderirler. Bu, WhatsApp’ın uygulamada paylaşılan içerik için ilk kez daha büyük önizlemeler sunması değil. Geçen yıl, uygulama aracılığıyla paylaşılan bağlantılar için daha büyük ve daha cesur önizlemeler sundu.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Skype’tan Artık Acil Durum Numaraları Aranabilecek

Skype’tan Artık Acil Durum Numaraları Aranabilecek. Skype’ın acil durum çağrılarını etkinleştirme hamlesi birkaç sınırlama ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör