Bilim İnsanları Robot Etkileşimi İçin Gönüllüler Arıyor

blank
Bilim İnsanları Robot Etkileşimi İçin Gönüllüler Arıyor

İçerik: Bilim İnsanları Robot Etkileşimi İçin Gönüllüler Arıyor

Bilim İnsanları Robot Etkileşimi İçin Gönüllüler Arıyor. Bir tür robota duygusal tepkileri öğretmek için gönüllüler aranıyor. Leicester’deki bir De Montfort Üniversitesi (DMU) ekibi, bir izleyicinin ruh halini yargılayabilen yapay zeka programını yarattı.

PLEA adlı, bir konuyu ve yakın çevresini izlemek için kameralar ve mikrofonlar kullanır ve yansıtılan bir yüz aracılığıyla yanıt verir. Ekip, robotun daha ince yüz ifadelerini öğrenebilmesi için robotla etkileşime girecek insanlar arıyor.

Ekip, programın yalnızlıkla mücadele için bakım ortamlarında kullanılma potansiyeline sahip olabileceğini söyledi.
PLEA daha önce merkez kütüphanede görüldü, ancak halktan Churchgate’deki açılır bir sergi alanında sistemle yer ayırmaları isteniyor.

DMU’da dijital kültür profesörü olan Tracy Harwood, programın sürekli olarak insanlarla etkileşimden öğrendiğini söyledi. “Sözsüz yöntemlerle ne kadar iyi iletişim kurduğunu görmek istiyoruz” dedi. “İnsanlar maske taksa veya yüzlerinde saç olsa bile, kaşlarını çatıyor veya gülümsüyorsan bunu okuyabilir.

“Size yanıt veriyor mu? Sizi mi kopyalıyor? Siz kopyalıyor musunuz? Yaptığı şey hakkında ne hissediyorsunuz?” Saatlik slotlar, deneyim hakkında bir brifing ve röportaj içerir. Prof Harwood, robotun sonunda konuşabileceğini ve akılda pratik bir uygulama olduğunu söyledi.

“İlkel ama insanlarla iletişim kurma ve insanlara eşlik etme potansiyeli kesinlikle var” dedi. “Amacı, onu özel bir evden çok sosyal bir ortam olan bakım ortamlarına koymaktır. Fikir şu ki, yalnızlığı azaltıyor, iletişim kurma isteğinizi artırıyor.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bilim İnsanları Robot Etkileşimi İçin Gönüllüler Arıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni Malzeme Ve Ekipmanlar Akkuyu NGS’ye Ulaştı

Yeni Malzeme Ve Ekipmanlar Akkuyu NGS’ye Ulaştı. Akkuyu NGS için üretilen yeni malzeme ve ekipmanlar, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör