Epic Games, Oyunlarını Test Etmeleri İçin Yüzlerce İnsanı İşe Alıyor

blank
Epic Games, Oyunlarını Test Etmeleri İçin Yüzlerce İnsanı İşe Alıyor

İçerik: Epic Games, Oyunlarını Test Etmeleri İçin Yüzlerce İnsanı İşe Alıyor

Epic Games, Oyunlarını Test Etmeleri İçin Yüzlerce İnsanı İşe Alıyor. Fortnite geliştiricisi Epic Games, bu hafta sonu ABD merkezli koşullu çalışanlarının çoğunu avantajlarla tam zamanlı pozisyonlara geçireceğini doğruladı. Haber, The Verge’in şirketin planlarını detaylandıran dahili bir not almasından sonra geldi.

Epic sözcüsü Elka Looks, stüdyonun “birkaç yüz” mevcut müteahhit kiralamayı planladığını ve bu işçilerin çoğunun şu anda kalite güvence testçileri olarak hizmet ettiğini söyledi. Epic, bu kişileri doğrudan işe alacak ve şirketin fayda planına erişebilecekler.

Look ayrıca, şirketin “kısa vadeli ihtiyaçları” karşılamak için koşullu işçileri işe alacağını ve elde edilen notta Epic’in tam zamanlı istihdam teklifini bazı işçilere uzatmayacağını belirtti. Belge, çıkışa göre, “Hem işçinin hem de Epic’in koşullu işçi statüsünü sürdürmesinin mantıklı olduğu birkaç istisna var” dedi.

Epic’in QA test uzmanlarının çoğunu tam zamanlı çalışanlara dönüştürme kararı, Activision Blizzard’ın Raven Yazılımında benzer pozisyonlardaki işçilerin sendikalaşmaya çalıştığı bir anda geldi. Aralık ayında, stüdyo bir düzine QA testçisini işten çıkardı ve bu, hem tam zamanlı çalışanları hem de yüklenicileri içeren bir greve yol açtı.

Geçen ay, bu işçiler Amerika İletişim İşçileri ile sendikalaşacaklarını söylediler ve sorunlu yayıncıdan gruplarını gönüllü olarak tanımasını istediler. Activision bunu yapmadı ve bunun yerine stüdyoyu, şirketin eleştirmenlerinin bu çabaları engellemek için tasarlandığını iddia ettiği şekilde yeniden organize etmeye başladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Epic Games, Oyunlarını Test Etmeleri İçin Yüzlerce İnsanı İşe Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Bir Sonraki Call of Duty, ‘Warzone’ İle Birlikte Başlayacak

Bir Sonraki Call of Duty, ‘Warzone’ İle Birlikte Başlayacak. Bir sonraki Call of Duty oyunuyla …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör