Instagram, Minimum Günlük Zaman Sınırını Yükseltiyor

blank
Instagram, Minimum Günlük Zaman Sınırını Yükseltiyor

İçerik: Instagram, Minimum Günlük Zaman Sınırını Yükseltiyor

Instagram, Minimum Günlük Zaman Sınırını Yükseltiyor. Son birkaç yıldır Instagram ve Facebook, uygulamaları kullanarak her gün ne kadar zaman harcadığınızı görmenin yanı sıra günlük kullanım süresi sınırı belirleme seçeneği sunuyor. Şimdi, Instagram minimum günlük zaman sınırını 10 veya 15 dakikadan 30 dakikaya çıkarmış gibi görünüyor.

Bir Instagram kullanıcısı, uygulamanın kendilerinden günlük zaman limitleri için “yeni bir değer belirlemelerini” istediğini, ancak mevcut ayarlarını koruyabileceklerini belirtti. Bir açılır pencerede “Günlük zaman sınırları için mevcut değerler, bir uygulama güncellemesinin parçası olarak değişiyor”. Instagram uygulaması şu anda bana minimum 30 dakikalık bir süre sınırı sunuyor.

Facebook uygulamasındaki ayarlar daha ayrıntılı. Kullanıcılar, beş dakikalık artışlarla herhangi bir zaman sınırını seçebilir. Bir kullanıcı her iki uygulamada da seçtiği süre sınırına ulaştığında, bunu görmezden gelebilseler de bunu bildiren bir bildirim açılır.

Özelliği kullanıma sunduğu sırada Meta, fikrin insanlara uygulamalarında harcadıkları süre üzerinde daha fazla kontrol sağlamak ve sağlıklı çevrimiçi alışkanlıklar hakkında “ebeveynler ve gençler arasındaki sohbetleri teşvik etmek” olduğunu söyledi. Kasım ayında Instagram, kullanıcılara, özellikle de gençlere telefonlarını sık sık ellerinden almalarını hatırlatmak için bir “Mola Ver” özelliğini test etmeye başladı.

Meta, Instagram’ın günlük zaman sınırı değişikliğini ne zaman ve neden yaptığıyla ilgili Engadget’ın sorularını yanıtlamadı. Mola Ver özelliğinin kullanıcılara her 10 dakikada bir uygulamadan çıkmalarını hatırlatabileceğini belirten bir tweet’e dikkat çekti.

Her halükarda, Meta’nın zaman sınırı değişikliğini, Facebook’un günlük aktif kullanıcılarının geçen çeyrekte ilk kez düştüğü ortaya çıktıktan hemen sonra yapması ilginç. Uygulama ailesinde (Facebook, Instagram ve WhatsApp) kullanıcı büyümesi neredeyse sabit kaldı.

Meta, insanların zamanı için daha fazla rekabet olması ve kullanıcıların Makaralar gibi daha az gelir sağlayan özelliklere daha fazla dikkat etmesi nedeniyle bu yıl daha yavaş gelir artışı bekliyor. Zaman sınırını yükseltmek ve kullanıcıların Instagram’da gezinmesini ve reklamları daha uzun süre görüntülemesini sağlamak, bu gelir endişelerini dengelemenin bir yolu olabilir.

Politikacıların bu hamleden ne çıkaracağını göreceğiz. Ekim ayında Senatör Richard Blumenthal, Meta’nın (o zamanlar hala Facebook olarak anılıyor) “ürünlerinin çocuklar için bağımlılık ve zehirli olabileceğini bildiğini” söyledi. Bu ayın başlarında, Federal Ticaret Komisyonu’ndan “kapalı platformlarda algoritmik amplifikasyonun ve sosyal medya bağımlılığının zararını” azaltmanın yollarını araştırmasını istemek amacıyla Senato’ya iki taraflı bir yasa tasarısı sunuldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, Minimum Günlük Zaman Sınırını Yükseltiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Snapchat, Haritasına Anlık Konum Paylaşımı Ekliyor

Snapchat, Haritasına Anlık Konum Paylaşımı Ekliyor. Snapchat, güvenlik özelliklerini geliştirmek için yeni bir konum paylaşma …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör