Milyonlarca Ethereum, Dolandırıcılık Kurbanlarına İade Edildi

blank
Milyonlarca Ethereum, Dolandırıcılık Kurbanlarına İade Edildi

İçerik: Milyonlarca Ethereum, Dolandırıcılık Kurbanlarına İade Edildi

Milyonlarca Ethereum, Dolandırıcılık Kurbanlarına İade Edildi. Sahte bir ticaret dolandırıcılığına kurban giden 23 kişiye 4 milyon sterlinden fazla kripto para iade edildi. Greater Manchester Police (GMP), Temmuz 2021’de Ethereum ve 16 milyon sterlin değerindeki diğer para birimlerine el koydu.

23 ve 25 yaşlarında bir erkek ve bir kadın, dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından şüphelenilerek tutuklandı ve daha sonra soruşturma kapsamında serbest bırakıldı. Güç, kalan ele geçirilen para birimini dolandırıcılığın 127 kurbanına daha iade etmek için çalıştığını söyledi.

Bir GMP sözcüsü, İngiltere, ABD, Avrupa, Çin, Avustralya ve Hong Kong’da bulunan 150 kişinin çevrimiçi tasarruf ve ticaret hizmeti olduğunu düşündükleri bir şeye para yatırdığını söyledi. Hizmetin arkasındakilerin önemli miktarda para yatırılana kadar beklediklerini ve ardından web sitesini kapatarak toplanan fonları kendi hesaplarına aktardıklarını söyledi.

Memurlar, planı yürütenlerin Manchester’da olduklarına ve baskınların gerçekleştirildiğine dair istihbarat aldı. Sözcü, BitCoin’den sonra dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi olan yaklaşık 7 milyon sterlin değerinde çalıntı Ethereum içeren şifreli bir USB belleğe el konduğunu ve birkaç gün sonra 9 milyon sterlinlik kripto para biriminin bir “çevrimiçi kasaya” yerleştirildiğini söyledi.

Det Ch Insp Joe Harrop, dolandırıcılığın hedefi olduğuna inanan herkesi iletişime geçmeye çağırarak, çevrimiçi para birimi ticaretinin “inanılmaz derecede teknik olduğunu ve paranızın güvende olduğundan emin olmak için derinlemesine bilgi gerektirdiğini” söyledi. “Gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen öyledir” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Milyonlarca Ethereum, Dolandırıcılık Kurbanlarına İade Edildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ABD Nükleer Santralleri Tehlikeli Sahte Parçalar İçeriyor

ABD Nükleer Santralleri Tehlikeli Sahte Parçalar İçeriyor. Nükleer Düzenleme Komisyonu genel müfettişliği tarafından yapılan bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör