Virgin Hyperloop, Yolcu Taşımacılığından Vazgeçti

blank
Virgin Hyperloop, Yolcu Taşımacılığından Vazgeçti

İçerik: Virgin Hyperloop, Yolcu Taşımacılığından Vazgeçti

Virgin Hyperloop, Yolcu Taşımacılığından Vazgeçti. Virgin Hyperloop, sistemini yolcu kullanımına hazır hale getirme fikrinden vazgeçtiği için 111 çalışanını işten çıkardı. Financial Times, şirketin yalnızca kargo taşımaya odaklandığını ve toplam iş gücünün neredeyse yarısını azalttığını bildiriyor.

Bir sözcü, gazeteye, tedarik zinciri sorunları ve COVID’in değişime katkıda bulunmasıyla birlikte iş hayatındaki değişimin gerçekleştiğini doğruladı. Kuruluşundan bu yana şirket, hem yolcu hem de yük taşımak için vakum tüplü sistemini geliştiriyor.

VH’nin yüzdürdüğü en eski kavramlardan biri, kargo gemilerinin konteynerleri işlenmeden önce iç kısımda çekilen kapsüllere koyacağı bir “iç liman” idi. Bu şekilde, ana lojistik merkezinin deniz kenarında olması gerekmeyecek ve bunun yerine müşterilere daha yakın bir transit merkezin kalbinde yer alacaktı.

Dubai’nin sahip olduğu limanlar ve lojistik devi DP World’ü teknolojiye yatırım yapmaya teşvik eden bir şey. Şu anda Virgin Hyperloop’un çoğunluk hissesine sahip ve 2018’de kargo taşımaya adanmış bir alt marka olarak “Cargospeed”i piyasaya sürdü.

Ancak VH, aslında bir kapsülde seyahat eden iki kişiden biri olan eski başkan Josh Giegel’in şirketten ayrılmasından sonra son birkaç aydır bir şeyler dönüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Virgin Hyperloop, Yolcu Taşımacılığından Vazgeçti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ABD Nükleer Santralleri Tehlikeli Sahte Parçalar İçeriyor

ABD Nükleer Santralleri Tehlikeli Sahte Parçalar İçeriyor. Nükleer Düzenleme Komisyonu genel müfettişliği tarafından yapılan bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör