Drone İle İlaç Teslimat Devri Başladı

blank
Drone İle İlaç Teslimat Devri Başladı

İçerik: Drone İle İlaç Teslimat Devri Başladı

Drone İle İlaç Teslimatı Başladı

İlaçların drone ile teslimi için Beyond Visual Line of Sight (BVLOS) deneme çalışması Cuma günü Bengaluru’da başarıyla tamamlandı.

Pilot, Sivil Havacılık Genel Müdürü (DGCA) gözetiminde Throttle Aerospace Systems (TAS) ve UDAN (Ude Desh ka Aam Naagrik) tarafından yönetildi.

Deneme, ilaçların son mil teslimatı için UDAN tarafından Bengaluru’nun eteklerinde Gauribidanur’da 15 km’lik bir yarıçap içinde gerçekleştirildi.
Pilot uygulama sırasında, UDAN müşterilerine simülasyonlu teslimatlarla iki dron çeşidi başarılı bir şekilde test edildi: Medcopter X4 ve Medcopter X8. 2 kg’a kadar olan İlaç Teslimatları, belirlenen alanda 2-7 kilometre hava mesafesi arasında değişen çeşitli mesafelerde test edildi. Pilot teslimatlarda 5-7 dakikada ortalama 3,5 kilometre mesafe kat edildi. İki farklı teslimat şekli de test edildi – sevkiyatın bağlı olarak indirilmesi ve sevkıyatla birlikte helikopterin inmesi.

Pilot çalışmanın başarısı, gönderilerin minimum sürede son mil teslimatı için, uygun olmayan yol bağlantısı olan bölgelere ve yoğun kentsel ortamlarda daha hızlı teslimatlar için görüş hattı ötesindeki insansız hava araçlarını kullanma olasılığını açar. Ticarileştirildiğinde, uzak bölgelerdeki düzenli teslimatlara ek olarak, teknoloji, doğal afetler, pandemiler ve felaketler sırasında herhangi bir altyapı veya lojistik zorlukla karşılaşmadan ülkenin en ücra köşelerine hayat kurtaran ilaçlar ve ilaçlar tedarik etmek için de kullanılabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Drone İle İlaç Teslimat Devri Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacılarının ABD Gıda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör