MacBook Air, Pro, Mini Kullanıcıları Bluetooth Bağlantı Sorunları Yaşıyor

İçerik: MacBook Air, Pro, Mini Kullanıcıları Bluetooth Bağlantı Sorunları Yaşıyor

blank
MacBook Air, Pro, Mini Kullanıcıları Bluetooth Bağlantı Sorunları Yaşıyor

M1 işlemcili MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini’nin, aralıklı bağlantı kesilmelerinden ve bazı durumlarda işlevsel olmayan Bluetooth bağlantılarından şikayet eden kullanıcılarla Bluetooth bağlantı sorunları yaşadığı bildiriliyor. Bu üç ürünün kullanıcıları, üçüncü taraf Bluetooth aksesuarlarına bağlanmakta sorun yaşıyor. Ayrıca, Apple’ın kendi Bluetooth klavyesi, faresi ve AirPod’ları ile Bluetooth sorunları yaşayan kullanıcıların raporları da var. Apple bu şikayetlere henüz yanıt vermedi ve yakında herhangi bir zamanda bir düzeltme olup olmayacağı belli değil.

Reddit ve kendi forumlarından gelen kullanıcı şikayetlerine atıfta bulunan MacRumors raporuna göre, M1 destekli MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini, Bluetooth bağlantısıyla ilgili sorunlar yaşıyor. Kullanıcılar, Bluetooth fareler, klavyeler ve kulaklıklar gibi üçüncü taraf aksesuarların yanı sıra AirPods, Magic Keyboard ve Magic Mouse gibi Apple ürünleriyle ilgili sorunlar bildirdiler. Sorunlar, Mac mini kullanıcıları için, diğer donanımlar için yerleşik bağlantı noktalarından tasarruf etmek amacıyla harici çevre birimlerine güvendikleri için daha da rahatsız edici görünüyor.

Reddit kullanıcılarından biri, M1 destekli Mac mini’nin Logitech MX Keys klavyesini ve MX Master 3 kablosuz fareyi önyükleme sırasında tanımadığından, kullanıcının kablolu bir klavye ve fare bağlamasına neden olduğunu belirtti. Ancak, her yeniden başlatmanın ardından, Mac mini kablosuz çevre birimlerini tanımaz ve kullanıcının oturum açmasını engeller.

Başka bir kullanıcı, Logitech Unifying Receiver Bluetooth dongle’ın Logitech ürünleriyle bağlantı sorunlarını çözdüğünü paylaştı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: MacBook Air, Pro, Mini Kullanıcıları Bluetooth Bağlantı Sorunları Yaşıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör