Yeni iPhone Ekran Parmak İzi Tarayıcısına Sahip Olabilir

blank
Yeni iPhone Ekran Parmak İzi Tarayıcısına Sahip Olabilir Apple, parmak izi tarayıcılarla ilginç bir geçmişe sahip. 2013 yılında iPhone 5S ile teknolojiyi yaygınlaştıran ilk firmalardan biri iken, 2017 yılında iPhone X'i piyasaya sürdüğünde diğer şirketlere göre çok daha erken uzaklaşmaya başladı. Face ID vurgusuyla, şirket, ekran içi parmak izi sensörlerine geçişi tamamen atladı. Ancak koronavirüs salgını, teknoloji hakkındaki görüşünü değiştirmiş gibi görünüyor. Gurman'a göre bu özellik Face ID'nin yerini almayacak, ancak bir maske takıyorsanız veya Face ID'nin olması gerektiği kadar iyi çalışmadığını fark ederseniz kimliğinizi doğrulamanın alternatif bir yolunu sağlayacaktır. Gurman ayrıca Apple'ın katlanabilir ekranları test ettiğini bildirdi. Şirketin teknoloji için henüz sağlam bir planı olmadığını ve halka göstereceği bir şeyin yıllar alabileceği konusunda uyardı. Ayrıca katlanabilir bir iPhone'un peşine düşmeye değmeyeceğine de karar verebilir. Rapordaki diğer ilginç bilgilerden bazıları AirTags ve şirketin 2021 iPad serisinden bahsediyor. Apple'ın bu yıl içinde sık sık söylentilere konu olan Çini benzeri aksesuarı duyuracağı bildiriliyor. Görünüşe göre 2020 iPad Air'e benzer bir tasarıma sahip giriş seviyesi iPad'inin yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor.

İçerik: Yeni iPhone Ekran Parmak İzi Tarayıcısına Sahip Olabilir

Şirketin iMac ve MacBook Pro bilgisayarlarını ödüllendirebilecek değişikliklerle karşılaştırıldığında, Apple’ın 2021’deki iPhone serisi için daha ince iyileştirmeler planladığı bildiriliyor. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, şirketin mühendisleri bunu bir “S” yılı olarak görüyorlar. iPhone 12’de pek çok iyileştirme yaptı. Ancak, yeni modeller en az bir özellik içerebilir: bir ekran içi parmak izi tarayıcısı.

Apple, parmak izi tarayıcılarla ilginç bir geçmişe sahip. 2013 yılında iPhone 5S ile teknolojiyi yaygınlaştıran ilk firmalardan biri iken, 2017 yılında iPhone X’i piyasaya sürdüğünde diğer şirketlere göre çok daha erken uzaklaşmaya başladı. Face ID vurgusuyla, şirket, ekran içi parmak izi sensörlerine geçişi tamamen atladı. Ancak koronavirüs salgını, teknoloji hakkındaki görüşünü değiştirmiş gibi görünüyor. Gurman’a göre bu özellik Face ID’nin yerini almayacak, ancak bir maske takıyorsanız veya Face ID’nin olması gerektiği kadar iyi çalışmadığını fark ederseniz kimliğinizi doğrulamanın alternatif bir yolunu sağlayacaktır.

Gurman ayrıca Apple’ın katlanabilir ekranları test ettiğini bildirdi. Şirketin teknoloji için henüz sağlam bir planı olmadığını ve halka göstereceği bir şeyin yıllar alabileceği konusunda uyardı. Ayrıca katlanabilir bir iPhone’un peşine düşmeye değmeyeceğine de karar verebilir. Rapordaki diğer ilginç bilgilerden bazıları AirTags ve şirketin 2021 iPad serisinden bahsediyor. Apple’ın bu yıl içinde sık sık söylentilere konu olan Çini benzeri aksesuarı duyuracağı bildiriliyor. Görünüşe göre 2020 iPad Air’e benzer bir tasarıma sahip giriş seviyesi iPad’inin yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni iPhone Ekran Parmak İzi Tarayıcısına Sahip Olabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör