Mark Zuckerberg, Hawaii’de 53 milyon Dolara Arazi Satın Aldı

blank
Mark Zuckerberg, Hawaii'de 53 milyon Dolara Arazi Satın Aldı

İçerik: Mark Zuckerberg, Hawaii’de 53 milyon Dolara Arazi Satın Aldı

Mark Zuckerberg, Hawaii’de 53 milyon Dolara Arazi Satın Aldı. Facebook patronu Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, kısa süre önce Hawaii’nin Kauai adasının Kuzey Kıyısı’nda 600 dönümlük arazi satın aldı. Bu anlaşma, çiftin Kauai adasındaki toplam arazisini 1.300 dönümün üzerine çıkarıyor.

Mülk, Mart ayında yerel bir korumacıdan satın alındı
Satın alma 19 Mart’ta kapanmasına rağmen, ilk olarak Pacific Business Journal tarafından Nisan ayının sonlarında bildirildi. Çiftin, kökleri Hawaii krallık günlerine kadar uzanan yerel bir aile tarafından kurulan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Waioli Corporation’dan üç parsel arazi satın aldığı bildirildi. Çiftin, Lepeuli adlı araziyi korumak için bu organizasyonla birlikte çalışmaya devam edeceği bildirildi.

Milyarder çift mülkü Paradise Ranch’e kiralamaya devam edecek
Waioli Corporation’ın Başkanı Sam Pratt 30 Nisan’da SFGate’e “Mark ve Priscilla bugün ve gelecekte Lepeuli’nin sorumlu görevlileri olarak hareket edecekler.” Larsen’in Plajı. Milyarderler, arazinin bir kısmını Paradise Ranch’a kiralamaya devam edeceklerini söylediler.

Zuckerberg’in Hawaii’li komşularıyla ilişkileri samimi değil
Chan ve Zuckerberg, 2014 yılında 750 dönümlük iki mülk için 100 milyon dolar harcadıklarında Kauai’de arazi edinmeye başladılar. Ancak 2016’da Zuckerberg, komşularını öfkelendiren “otoyol ve yol gürültüsünü azaltmak” için mülkünün etrafına altı fitlik bir duvar ördü. 2017 yılında, kısmi sahiplerinin paylarının karşılığını almasını sağlamak için kendi arazisine toprak talebinde bulunan yerlilere dava açtı. Daha eski söylentiler, Zuckerberg’in bir kıyamet sığınağı inşa ettiğini öne sürdü

İlginç bir şekilde, Zuckerberg daha sonra davayı düşürdü. Tartışmalı arazi müzayedeye çıkarıldı ve dört parçadan üçünün milyarder tarafından desteklenen bir teklif sahibine satıldığı bildirildi. Hawaiililer onun eylemlerini “yeni sömürgecilik” olarak tanımladılar.
Dahası, Zuckerberg, Tanrı bilir ne için hazırlanan uzak toprakları ele geçiren tek Silikon Vadisi kralı değil. 2016’da çıkan bir söylenti, Palo Alto arazisine bir kıyamet sığınağı inşa ettiğini öne sürdü!

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mark Zuckerberg, Hawaii’de 53 milyon Dolara Arazi Satın Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Sony, WH-1000XM4 kulaklıklarını beyaz Renkte Piyasaya Sürüyor

Sony, WH-1000XM4 kulaklıklarını beyaz Renkte Piyasaya Sürüyor. Sony’nin WH-1000XM4 kulaklıkları, geçen yaz en çok tercih …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör