Acer’ın Yeni Chromebook Serisi, 17 İnçlik Dev Bir Ekrana Sahip

blank
Acer'ın Yeni Chromebook Serisi, 17 İnçlik Dev Bir Ekrana Sahip

İçerik: Acer’ın Yeni Chromebook Serisi, 17 İnçlik Dev Bir Ekrana Sahip

Acer’ın Yeni Chromebook Serisi, 17 İnçlik Dev Bir Ekrana Sahip:

Gelecek hafta Computex öncesinde Acer, dört yeni Chromebook da dahil olmak üzere bir dizi yeni dizüstü bilgisayar duyuracak. Serinin en sıra dışı olanı, 17.3 inçlik devasa bir ekrana sahip Acer’ın Chromebook 317’sidir. 17 inçlik dizüstü bilgisayarlar son on yılda ara sıra ortaya çıktı ve değişti, ancak kesinlikle niş cihazlardır; Acer, bunun bu kadar büyük bir ekrana sahip ilk Chromebook olduğunu ve bunlarla çelişecek bir örnek bulamadığımı söylüyor.

Büyük boyutu göz önüne alındığında, Acer burada klavyedeki bir sayı tuş takımında sıkışmış. Ekranın yanı sıra, “en yeni” Intel Celeron işlemciler ve yaklaşık 10 saatlik pil ömrü ile oldukça ortalama bir orta sınıf Chromebook. Acer, modeli çoklu görevler düşünülerek yaptıklarını ve aynı zamanda işyerinde daha kolay görüntülü sohbetler yaptıklarını (veya hala içinde olduğumuz ev dünyasından öğrendiklerini) söylüyor. Elbette, Chromebook 317’nin çözünürlüğü 1080p’de, yani siz ‘ gerçekten başka herhangi bir iyi Chromebook’ta bulacağınızdan daha fazla ekran gayrimenkulü elde edemezsiniz. Bununla birlikte, bazı insanlar sadece büyük ekranları sever ve bunu akılda tutarak, Chromebook 317 doğru alıcı için kötü bir anlaşma değildir – 379,99 dolardan başlar.

Daha ilgi çekici olan ise güncellenmiş bir Acer Chromebook Spin 713; şirket hem standart hem de kurumsal konfigürasyonlarda satıyor. Bu dizüstü bilgisayarın 13,5 inç ekranı, 2,256 x 1,504 yüksek çözünürlükle 3: 2 en boy oranındadır. Çoğu Chromebook’un (ve genel olarak dizüstü bilgisayarın) bugünlerde daha sıkışık 16: 9 en boy oranına sahip olduğu göz önüne alındığında, uzun belgeler veya web sayfalarında gezinirken ekstra dikey alan çok takdir edilmektedir.

blank

Temel model Intel’in 11 nesil Core i5 işlemcisini, 8 GB RAM’i, 256 GB depolamayı içerir. Tüm modeller, dizüstü bilgisayarı tablet modunda kullanmak için 360 derece menteşeye sahip alüminyum bir yekpare gövdeye sahiptir ve Acer, 10 saatlik pil için derecelendirir. Dört saatlik pil ömrü elde etmek için 30 dakikada hızlı şarj edebilirsiniz. Son olarak, bir kulaklık girişi, HDMI ve bir USB-A bağlantı noktası ile birlikte bir çift USB-C Thunderbolt 4 bağlantı noktasına sahiptir. Yukarıda belirtilen yapılandırma 699,99 ABD Doları tutarındadır ve Best Buy’da zaten satıştadır, ancak Acer bunu Haziran ayında başka yapılandırmalarda sunacak gibi görünüyor.

Her ikisi de 14 inç ekrana sahip Chromebook 314 ve 514, işleri tamamlıyor. 514, 713’ten oldukça sağlam ve daha uygun fiyatlı bir seçenek gibi geliyor – hala Intel’in 11. nesil işlemcilerini içeriyor, ancak daha mütevazı bir 1080p ekranla idare ediyor. Daha düşük özellikli yapılandırmalar Intel’in Pentium Gold veya Core i3 işlemcilerini kullanabilir, ancak i5 ve i7 de yine de bir seçenektir. 514, Ekim ayında 599,99 dolara ABD’ye ulaşacak. 314, ARM tabanlı, sekiz çekirdekli MediaTek MT8183 ve düşük çözünürlüklü 1,366 x 768 ekranıyla öğrenciler için daha temel bir seçenektir.

Neyse ki, bu 1080p dokunmatik ekrana yükseltilebilir. Dizüstü bilgisayarın yalnızca 64 GB depolama alanı vardır, bu nedenle birçok yerel dosyayla ilgilenirseniz istemeyeceğiniz bir şey değildir. ARM işlemcinin bir yararı, Acer’ın 314’ün 15 saate kadar pil ömrüne sahip olacağını iddia etmesidir – eğer doğruysa, işlemcinin yeterince güçlü olması koşuluyla, bu, öğrencilerin kampüste olması için iyi bir bilgisayar olabilir (bu tartışma konusu olabilir bir şans verene kadar). Chromebook 314, Temmuz ayında satışa sunulacak ve 269,99 ABD dolarından başlayacak ve bu da onu potansiyel olarak sağlam bir bütçe dizüstü bilgisayar haline getirecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Acer’ın Yeni Chromebook Serisi, 17 İnçlik Dev Bir Ekrana Sahip

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı: Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör