Cambridge Üniversitesi COVID Tedavisi İçin Yapay Zeka Kullanıyor

blank
Cambridge Üniversitesi COVID Tedavisi İçin Yapay Zeka Kullanıyor

İçerik: Cambridge Üniversitesi COVID Tedavisi İçin Yapay Zeka Kullanıyor

Cambridge Üniversitesi COVID Tedavisi İçin Yapay Zeka Kullanıyor:

Cambridge Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, COVID-19’u tedavi edebilecek 200 potansiyel ilaç bulmak için AI kullandıklarını söylüyorlar. Koronavirüs pandemisi hala bitmemişken, araştırmacılar COVID’nin neden olduğu zararları sınırlamanın yolları üzerinde çalışıyorlar ve Birleşik Krallık’taki bilim adamları, hesaplamalı biyoloji ve makine öğreniminin bir kombinasyonunu kullanarak proteinleri inceleyebildiklerini ve proteinleri tanımlayabildiklerini söyledi. SARS-CoV-2 enfeksiyonu ile bağlantılıydı. Üniversitenin Milner Terapötik Enstitüsü’ndeki araştırmacılar, protein ağını incelemek için yapay zekayı kullandı ve enfeksiyona yol açanları belirledi. Bunun, COVID-19’u tedavi etmek için kullanılabilecek, bazıları halihazırda test edilmekte olan 200 potansiyel ilacın belirlenmesine yardımcı olduğunu söylediler. .

Araştırmacılar, COVID-19’a karşı etkinlikleri için yaklaşık 2.000 onaylı ilacı inceledi ve bunlardan 200’ünü hastalığa karşı kullanım için belirledi. Bunlardan 40’ı COVID-19 ile savaşmak için klinik deneylere girdi. Araştırmacılar bunun yaklaşımlarını doğruladığını söylüyor. Science Advances’te yayınlanan bir çalışmada, teknolojinin ayrıca ilaçların hedef alabileceği biyolojik yolları bulmalarına yardımcı olduğunu söylediler.

Araştırmacılar daha sonra çalışma alanlarını küçük bir ilaç alt grubuna filtrelediler ve özellikle ikisinin – bir antimalaryal ilaç (Proguanil) ve romatoid artriti tedavi etmek için kullanılan bir diğerinin (Sulfasalazin) – virüsü “SARS-CoV’yi azaltarak” durdurabildiğini buldular. -2 hücresel analizlerde viral replikasyon.” Bu, bu ilaçların COVID-19’a karşı tedavide potansiyel kullanımının heyecan verici olasılığını artırdı.

Araştırmayı yöneten Milner Terapötik Enstitüsü Direktörü Profesör Tony Kouzarides, SARS-CoV-2 enfeksiyonunda rol oynayan binlerce protein arasındaki ilişkiyi ortaya çıkaran bir ağ oluşturabildiklerini söyledi. Daha sonra 200 ilacı tanımlamak için makine öğrenimi ve bilgisayar modelleme tekniklerini kullandılar.

“Bunlardan 160’ı daha önce bu enfeksiyonla bağlantılı değildi. Bu, bize cephaneliğimizde virüse karşı savaşmak için çok daha fazla silah verebilir, ”dedi Cambridge Üniversitesi web sitesinde yayınlanan bir araştırma notunda Profesör Kouzarides.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Cambridge Üniversitesi COVID Tedavisi İçin Yapay Zeka Kullanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacılarının ABD Gıda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör