Çin, Salgını Delta Variant ile Tekrar Yaşamaya Başladı

blank
Çin, Salgını Delta Variant ile Tekrar Yaşamaya Başladı

İçerik: Çin, Salgını Delta Variant ile Tekrar Yaşamaya Başladı

Çin, Salgını Delta Variant ile Tekrar Yaşamaya Başladı:

Çin’de uzun bir aradan sonra vakalar yeniden artmaya başladı. Sokaklarda hareketlilik devam etse de turistik yerlerde sakinlik dikkat çekiyor. Birçok şehirde salgın önlemleri yeniden uygulandı.

TRT Haber’den Musab Eryiğit, Pekin’deki son durumu anlattı. Delta varyantından sonra Çin, aylar sonra en kötü dönemini yaşamaya başladı. Salgını kontrol altına almak isteyen Pekin hükümeti, seyahat kısıtlamalarını önemli ölçüde sıkılaştırdı ve ulaşım yollarını kapattı.

Uçuşlar iptal edildi ve bir düzineden fazla demiryolu hattı askıya alındı. Tüm eyaletlerde halka yerinde kalması tavsiye edildi. Nanjing ve Yangzhou tüm iç hat uçuşlarını iptal ederken, Pekin 13 demiryolu hattını askıya aldı ve 23 istasyondan uzun mesafe bilet satışını durdurdu.

Yangzhou, Wuhan ve selden etkilenen Zhengzhou şehri COVID-19 için test etmeye başladı. Zhengzhou, tüm insanların şehri terk etmek için negatif bir test sonucu göstermesini şart koşuyor.

31 ilin hükümetleri, üst düzey virüsün daha fazla bulaşmasını önlemek için bölge sakinlerine gerekmedikçe bölgelerini terk etmemelerini tavsiye etti.

En son salgın, geçen yılki ilk salgından bu yana ilk kez başkent Pekin ve Wuhan da dahil olmak üzere 400 şehirde 25’ten fazla kişiye bulaştı. 17 ilin 31’inde vaka tespit edildi. Wuhan’ın 11 milyon sakininin tamamı test edilecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Salgını Delta Variant ile Tekrar Yaşamaya Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacılarının ABD Gıda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör