DSÖ, COVID-19 Güncellemeleri için Mobil Uygulamayı Başlattı

İçerik: DSÖ, COVID-19 Güncellemeleri için Mobil Uygulamayı Başlattı

blank

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), en son COVID-19 rehberliğini ve güncellemelerini sağlamak için bir mobil uygulama başlattı. WHO COVID-19 Güncellemeleri başlıklı uygulama, sağlık uzmanlarından virüs hakkında “güvenilir” bilgiler sağlar. Bununla birlikte, dünya çapında birkaç hükümet tarafından yayınlanan uygulamalar arasında oldukça yaygın olan temas izleme dahil özellikler sunmuyor. DSÖ, başlangıçta, halka açık olması amaçlanmadığı için, uygulama mağazalarından kısa bir süre sonra çektiği koronavirüs odaklı mobil uygulamasını Nisan ayında getirdi.

Android Polisi tarafından bildirildiği üzere, WHO COVID-19 Updates uygulaması, bu yılın başlarında halk sağlığı kurumu tarafından yayınlanan orijinal mobil uygulamaya oldukça benzer şekilde çalışıyor. Güvenlik önerileri ve güncel bilgiler sağlayarak COVID-19’un yayılmasını sınırlamak için daha çok genel amaçlı bir uygulama gibi tasarlanmıştır.

WHO COVID-19 Updates uygulaması, bulunduğunuz yere göre en son yerel haberleri ve bilgileri ve gerçek zamanlı bildirimleri sunar. İnsanların koronavirüs salgınını takip etmelerine izin vermek için ulusal ve küresel vakaların ana ekranda güvendiğini gösteriyor. Ayrıca tüm temel hijyen uygulamalarını görmek için aşağı kaydırabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda size WHO’nun COVID-19 Yanıt Fonu’na bağışta bulunmanıza izin veren bir bağlantı sağlar.

COVID-19 semptomları hakkında ayrıntılar sağlamak için, uygulamada ciddi ve hafif semptomları listeleyen bir Check-Up sekmesi bulunur. Seyahat ve kendinizi virüsten nasıl koruyabileceğiniz konusunda tavsiye almak için uygulamadaki Öğren sekmesine de gidebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda efsane avcılarını listeler ve COVID-19 ile ilgili yaygın soruları yanıtlar.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: DSÖ, COVID-19 Güncellemeleri için Mobil Uygulamayı Başlattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek: 3D baskılı organlar ilerlemiş olsa da, onları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör