Google Kamera 8.1 Güncellemesi Bazı Özellikleri Devre Dışı Bırakıyor

İçerik: Google Kamera 8.1 Güncellemesi Bazı Özellikleri Devre Dışı Bırakıyor

blank

Bir rapora göre, Google Kamera 8.1 güncellemesinin ardından, Google Pixel 5 ve Google Pixel 4A 5G akıllı telefonlar artık astrofotografi çekimleri için ultra geniş lens kullanamaz. Google Kamera 8.1, ultra geniş lensi astrofotografi için kullanma özelliğini kaldırarak geçen ayın başlarında piyasaya sürüldü. Astrofotografinin Google Pixel 5 ve Pixel 4A 5G’de yalnızca 1x’e eşit veya daha büyük yakınlaştırma ayarlarında çalıştığını belirtmek için bir Google destek sayfası güncellendi.

Reddit kullanıcıları, ultra geniş lensin daha önce Pixel telefonlarında astrofotografi çekimleri için düzgün çalıştığını, ancak artık çalışmadığını söyledi. 9to5Google tarafından hazırlanan bir rapora göre, ultra geniş lens, normal Gece Görüşü çekimlerinde mevcuttur ancak tam karanlıkta çekim yapmak için kullanılamaz.

Daha önce, Google Pixel 5 ve Google Pixel 4A 5G kullanıcıları önceden yakınlaştırma yapabiliyordu ve ayrıca “.6x” i tıklayarak ultra geniş lense geçebiliyordu ya da sıkıştırarak raporda belirtiliyordu. Şimdi, bir mesaj Google Pixel 5 ve Pixel 4A 5G kullanıcılarına moda girmeden önce “Astrofotografi için 1x’e Zum yapmalarını” söyler.

Astrofotografi çekimlerinin nasıl tıklanacağına ilişkin ipuçları ve talimatlar içeren bir Google destek sayfası, geçen ay “Pixel 4a (5G) ve Pixel 5’te astrofotografinin yalnızca 1x’e eşit veya daha büyük yakınlaştırma ayarlarında çalışır” şeklinde güncellendi.

Google, astrofotografi için ultra geniş lens kullanma yeteneğinin neden kaldırıldığından bahsetmedi. Bunun nedeni genel kalite veya bir Reddit kullanıcısının önerdiği gibi, bazı kullanıcılar için ortaya çıkan yeşil renkli astrofotografi çekimleri olabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Kamera 8.1 Güncellemesi Bazı Özellikleri Devre Dışı Bırakıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör