Akıllı Telefon Pazarı Yeniden Büyüyor

blank
Akıllı Telefon Pazarı Yeniden Büyüyor

İçerik: Akıllı Telefon Pazarı Yeniden Büyüyor

Biraz zaman aldı ancak akıllı telefon pazarı yeniden büyüyor gibi görünüyor. IDC (International Data Corporation), telefon sevkiyatlarının 2020’nin son çeyreğinde yıllık 16 milyon artışla 385,9 milyona ulaştığını duyurdu.

Başka türlü kasvetli bir 12 ayın etkileyici bir sonu. 2020’nin ilk çeyreğinde akıllı telefon sevkiyatları bir önceki yıla göre yüzde 11,7 düşüşle 275,8 milyondan başladı. Yılın ikinci çeyreğinde 278,4 milyona tırmandılar – bir önceki yıla göre yüzde 16 düşüşle – 353,6 milyona yükseldi ve bu da 2019’un aynı çeyreğine düştü. Bu nedenle dördüncü çeyrekteki toparlanma, bazı yatırımcılara yerleşmiş olacak ve toplantı odası sinirleri.

Apple, çeyrek boyunca 90,1 milyon akıllı telefon sevkiyatıyla ilk sırayı aldı. IDC’ye göre bu rakam “bir satıcının tek bir çeyrekte en yüksek sevkiyat hacmi” ve Apple’ın dün yayınladığı kazanç raporuyla aynı çizgide. 73,9 milyon gönderi ve yüzde 19,1 pazar payı ile Samsung ikinci sırada yer alırken, onu 43,3 milyon ile Xiaomi ve 33,8 milyon ile Oppo izledi.

Huawei, yıldan yıla büyük bir düşüş olan beşinci sırada yer aldı. Araştırma firması Canalys’e göre, şirketin geçen yaz akıllı telefon listelerinde zirveye çıkması küçük bir sürpriz. Şirket hala ABD yaptırımlarıyla boğuşuyor ve bildirildiğine göre premium Mate ve P akıllı telefon markalarını bırakıp bırakmamayı düşünüyor. (Huawei bunu Honor alt markasıyla zaten yaptı.)

Yine de Huawei, Asya’da güçlü bir dayanağı olan bir güç markası. Bu nedenle, önümüzdeki birkaç çeyrekte sevkiyat tablolarında yukarı tırmanıp tırmanamayacağını görmek ilginç olacak.

IDC, mevcut büyümenin 2021 boyunca “güçlü kalacağına” inanıyor. IDC’nin Dünya Çapında Mobil Cihaz İzleyicilerinin araştırma direktörü Nabila Popal, bazı genel bastırılmış talep, 5G’nin yaygınlaşması, agresif satışlar ve düşük ve orta kademe telefonların başarısı. “Kilitlenmeler aynı zamanda insanların eğlence, seyahat ve dışarıda yemek yeme gibi alanlara daha az harcama yapmasına neden oluyor ve akıllı telefonlar bundan yararlanıyor” diye ekledi. “Tüm bu faktörlere ek olarak, akıllı telefon tedarik zincirinin hızlı toparlanmasına ve dayanıklılığına da bir miktar kredi verilmesi gerekiyor.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Akıllı Telefon Pazarı Yeniden Büyüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi. Trump, destekçileri tarafından 6 Ocak’ta ABD Başkenti’nin ölümcül kuşatmasının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör