Facebook, Haber Akışına Irkçılık Karşıtı Etiket Ekliyor

blank
Facebook, Haber Akışına Irkçılık Karşıtı Etiket Ekliyor

İçerik: Facebook, Haber Akışına Irkçılık Karşıtı Etiket Ekliyor

Facebook, Haber Akışına Irkçılık Karşıtı Etiket Ekliyor. Asya-Amerika ve Pasifik adalı Miras Ayını kutlamak için Facebook, Asyalılara ve Pasifik Adalılarına (API) yönelik artan şiddet ve nefretin ardından bazı özellikler sunmakta ve bazı girişimlerde bulunmaktadır. Şirket aynı zamanda topluluğun etkisi ve çeşitliliği üzerinde de dikkat çekiyor.

Mayıs ayı boyunca, ABD’deki Facebook kullanıcıları haber akışının en üstünde bir #StopAsianHate bildirimi görecekler. Ayrımcılık ve nefretle mücadele eden API gruplarına bağış yapmak için dokunabilirsiniz. Facebook, API topluluğu ve diğer marjinal gruplar için ırksal adalet ve eşitlik isteyen kuruluşlara 5 milyon dolarlık bağış yaptı. Bağış, Facebook’un geçen yaz 10 milyon dolarlık ırksal adalet hibesi ve Siyahların sahip olduğu işletme ve kuruluşlara 200 milyon dolarlık destek vaatlerinin ardından geldi.

Şirket, insanları zararlı dil kullanmaktan caydırmak ve belirli terimlerin API topluluğunu nasıl etkileyebileceğini anlatmak için yorum uyarı sistemini genişletiyor. Asya karşıtı ırkçılıktaki keskin artış ve bunun akıl sağlığını nasıl etkileyebileceği ışığında Facebook, insanları zihinsel sağlıklarını tartışmaya teşvik etmek için çeşitli kuruluşlarla (Asya Amerikan Psikoloji Derneği dahil) işbirliği yaptı.

Facebook’ta çıkartma ve avatar ifadeleri, Instagram’da ise filtre ve çıkartma kullanarak API topluluğu için desteği ifade edebileceksiniz. Facebook’a göre, Messenger’da ve WhatsApp’ta illüstratör Gracia Lam tarafından “Asya ve Pasifik Adalarından kadınların gücünü vurgulamak” için tasarlanan kamera çıkartmaları da var.

Facebook, başka yerlerde, mağaza koleksiyonlarında ve Beğenebileceğiniz Mağazalar özelliğinin yanı sıra Instagram’daki @ mağaza hesabında API’ye ait işletmelere yer verecek. Facebook Watch’ta See Us Unite For Change adlı bir özel yayın akışı da olacak. Ken Jeong, API halka açık figürlerinin topluluğun ABD üzerindeki etkisini ve nefrete nasıl karşı koyulacağını tartışmak için görüneceği özel etkinliğe ev sahipliği yapacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Haber Akışına Irkçılık Karşıtı Etiket Ekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

YouTube, Zaman Damgalarıyla Bağlantılı Yorumları Test Ediyor

YouTube, Zaman Damgalarıyla Bağlantılı Yorumları Test Ediyor. YouTube, videolara yorumlarla açıklama eklenmesine olanak tanıyan şık …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör