Sinovac, Delta Varyantı için Yeni Bir Aşı Çalışmasına Başladı

blank
Sinovac, Delta Varyantı için Yeni Bir Aşı Çalışmasına Başladı

İçerik: Sinovac, Delta Varyantı için Yeni Bir Aşı Çalışmasına Başladı

Sinovac, Delta Varyantı için Yeni Bir Aşı Çalışmasına Başladı:

Son günlerde tüm dünyada ve Çin’de Kovid-19 vaka sayısının artmasının ardından aşıların Delta varyantına karşı etkili olup olmadığı tartışması başladı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), aşıyı kullanan birinin delta varyantını alabileceğini, ancak aşının enfekte olma riskini biraz azaltacağını ve şiddetli semptomlar ve ölüm gibi en kötü sonuçları etkili bir şekilde önleyeceğini söyledi. Dünyanın birçok yerine aşı dağıtan Çinli şirketler de konuyla ilgili açıklama yaparak aşıların korunma dereceleri hakkında bilgi verdi.

Türkiye’de de yaygın olarak kullanılan CoronaVac aşısını üreten Sinovac’ın ticari baş sorumlusu Yang Guang, laboratuvarlarda yapılan aşının Delta virüsünün serum nötralizasyon antikoru araştırmasında olumlu sonuçlar elde edildiğini söyledi. Ancak Yang, şirketin delta varyantına karşı yeni bir aşı geliştirmeye başladığını söyledi.

Sinopharm’a bağlı CNBG Yönetim Kurulu Başkanı Yang Xiaoming, yaptığı açıklamada, “Laboratuvarda yapılan deneylerde, aşı kullanıldıktan sonra bağışıklığı güçlü kişilerden alınan serum örnekleri ve birçok virüs varyantının nötralize edilmesi sonucu ortaya çıktı. nötralizasyon deneyleri. Başka bir deyişle, Sinopharm’ın aşıları hala etkili koruma sağlayabilir.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sinovac, Delta Varyantı için Yeni Bir Aşı Çalışmasına Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacılarının ABD Gıda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör